poniedziałek, 27 marca, 2023

Ostatnie posty

Eli Roth, Fran Drescher i inni wzywają Hollywood do priorytetowego traktowania kwestii środowiskowych podczas Hollywood Reporter/EMA Sustainability Event

W miarę jak świat się zmienia i temperatury, zrównoważony rozwój stał się pilną kwestią we wszystkich branżach, w tym w branży rozrywkowej. Hollywood, znane z rozpowszechniania obrazów i komunikatów, znajduje się na pierwszej linii frontu zmian kulturowych, których celem jest nadanie priorytetu środowisku naturalnemu i wyzwaniom, przed którymi stoi, stwierdziła grupa liderów branży w czwartek podczas The Hollywood Reporter’s Pictures for the Planet, prezentowanej przez Walmart na Environmental Media Association Impact Summit.

Główna rozmowa podczas konfabulacji, która odbyła się w Pendry West Hollywood, koncentrowała się na wielokrotnie nagradzanym filmie dokumentalnym Eli Rotha Fin, który podąża za Rothem i zespołem naukowców, badaczy i aktywistów na całym świecie, aby odkryć prawdę stojącą za śmiercią milionów rekinów (100 milionów rocznie). W rozmowie, prowadzonej przez ekologa Philippe’a Cousteau Jr. oraz podwodnego fotografa Michaela Mullera, Roth opowiedział o pięciu latach spędzonych na kręceniu filmu w nadziei na zwalczenie „propagandy strachu”, która otacza rekiny.

„Dorastałem w Bostonie, a Szczęki były moim ulubionym filmem” – zaczął Roth, ale dopiero kiedy poproszono go o poprowadzenie Shark After Dark podczas Tygodnia Rekinów Discovery, i wysłano na nurkowanie, które zmieniło jego życie, zdał sobie sprawę, że te przerażające podwodne stworzenia „tak bardzo przypominają psy” Związek Mullera z rekinami – i jego działalność na ich rzecz – rozpoczęła się około 20 lat temu, kiedy po raz pierwszy spojrzał w oczy rekinowi wielkiemu białemu.

Trio dyskutowało również o globalnych problemach związanych z prawami człowieka, które nękają miliardowy przemysł rybny, zwracając uwagę na międzynarodowe statki rybackie, które nielegalnie uszczuplają lokalne łowiska. Problemem jest również zdrowie, ponieważ skwalen – związek zawarty w oleju z wątroby rekina, powszechnie stosowany w produktach do pielęgnacji skóry – jest w dużym stopniu nieuregulowany.

O rekinach Roth powiedział: „Nie powinniśmy ich widzieć…. Na to liczy przemysł rybny…. Jest tyle innych powodów do zmartwień; dlaczego przejmujesz się rekinami? [Because] To przemysł wart miliardy dolarów… a dzięki nim nasze powietrze jest bezpieczne, a woda czysta. Chodzi o edukację.”

Poranek otworzyła Debbie Levin, Dyrektor Generalny EMA, która powitała gości słowami: „Jesteśmy tu wszyscy, ponieważ wiemy, że szacunek i odpowiedzialność wobec naszych zasobów naturalnych nie ogranicza innowacyjności ani stylu życia”.

Czytaj również:  Jenna Ortega o tym, dlaczego wystąpiła w 'Wednesday' po przejściu "kilku razy"

Alan Fuerstman, założyciel, prezes i dyrektor generalny Montage International i Pendry Hotels, nazwał EMA „potężną siłą wprowadzającą pozytywne zmiany” i wyraził zadowolenie z faktu, że już drugi rok szczyt odbywa się w siedzibie Pendry na Sunset Boulevard. Powiedział, że podobnie jak goście w hotelu, „wszyscy jesteśmy gośćmi na ziemi”.

Całodzienne wydarzenie, które było napędzane przez szereg dyskusji nawołujących do działania z zaangażowanymi twórcami zmian w przemyśle ekologicznym i rozrywkowym, odbyło się równolegle z premierą THR’sinaugural, cyfrowego wydania Sustainability Issue – poświęconego badaniu bardziej ekologicznej przyszłości Hollywood. Nekesa Mumbi Moody, dyrektor redakcji THR, powiedziała w swoim czwartkowym wystąpieniu: „Talent, wykonawcy i treści, które prezentujemy dziś rano, reprezentują jedne z najbardziej fascynujących osiągnięć naszej branży w dziedzinie opowiadania o środowisku. Ich historie są niezwykłe w swojej wspólnej misji podnoszenia alarmu w sprawie najpoważniejszych zagrożeń naszej planety, ale także przypominają nam o pięknie, które wciąż nas otacza.”

Podczas pierwszego panelu zadano pytanie: W jaki sposób talent może przejąć stery, aby produkcje były ekologiczne? Prezydent SAG-AFTRA Fran Drescher, która w swojej kampanii na prezydenta aktywnie zajmowała się kwestią zrównoważonego rozwoju, a podczas swojej prezydentury powołała do życia „zieloną radę”, której celem jest tworzenie „ekologicznie odpowiedzialnej rozrywki”, powiedziała, że planuje uczynić „ogólnobranżowy zakaz używania plastiku jednorazowego użytku [in productions] naszym pierwszym wysiłkiem, na którym będziemy budować nasze dziedzictwo.”

„Jako branża musimy wziąć na siebie odpowiedzialność za normalizację ekologicznie odpowiedzialnego stylu życia” – powiedziała. „Jesteśmy największymi wpływowymi ludźmi na naszej planecie”.

Lazy loaded image

Od lewej: Asher Levin, Fran Drescher, Hart Bochner i John RegoRandy Shropshire/Getty Images dla The Hollywood Reporter

Asher Levin, dyrektor kreatywny EMA i moderator panelu, przedstawił talent rider organizacji, opisany jako „lista rzeczy, które możemy przeforsować w negocjacjach, kiedy aktor chce mieć czystszy plan zdjęciowy.”

Hart Bochner, aktor, reżyser i członek zarządu EMA, podzielił się pomysłami na to, jak może wyglądać bardziej ekologiczny plan zdjęciowy: mniej odpadów (np. papierowe strony scenariusza dla każdego aktora) i wyłączanie generatorów w przyczepach, gdy nie są używane. John Rego, wiceprezes ds. zrównoważonego rozwoju w Sony Pictures Entertainment, mówił o obiecującej przyszłości wirtualnej produkcji (wykorzystywanej w takich serialach jak The Mandalorian), która jest kolejną wersją greenscreen backdrop – całkowicie wirtualnej wersji rzeczywistości używanej do tworzenia nowych światów.

Czytaj również:  'Ty' ponownie na szczycie rankingów streamingu

Kolejny panel, prowadzony przez zastępcę redaktora naczelnego THR Degena Penera, dotyczył opowiadania historii o naszej zmieniającej się planecie. W ciągu ostatnich kilku lat, głównie dzięki pandemii COVID-19, filmy dokumentalne i fabularne o naszym naturalnym świecie zyskały na popularności wśród widzów. „Bardzo tęsknili za tym, czego nie mogli mieć…. Nie mogli podróżować. Chcieli przestrzeni, chcieli mieć skrawek trawy, ich podwórka stały się czymś w rodzaju sanktuarium” – powiedziała Janet Han Vissering, starszy wiceprezes ds. produkcji i rozwoju, treści przyrodniczych dla National Geographic i NatGeo w Disney+, która podzieliła się również wskazówkami dla filmowców, jak zapewnić finansowanie takich projektów. „Wykorzystują nasze filmy jako ucieczkę i wakacje, które chcieliby mieć”.

„Historia naturalna zdecydowanie przeżywa swój moment” – dodał James Honeyborne, producent wykonawczy serialu Our Great National Parks, narrated by former President Barack Obama). „[We must] pomagają widzom dbać o przyrodę i łączyć się z nią – dlatego musimy pokazywać piękno i cud natury.”

Lazy loaded image

Od lewej: Degen Pener, James Honeyborne, Howard Swartz, Janet Han Vissering i John ChesterRandy Shropshire/Getty Images dla The Hollywood Reporter

Howard Swartz, Senior vp documentaries and specials, factual networks and streaming w Discovery, podzielił się spostrzeżeniami na temat wpływu, jaki inicjatywy takie jak Tydzień Rekina wywarły na stosunek ludzi do środowiska. „Pierwszy raz zorganizowano je w 1980 roku, a teraz urosły do rangi corocznego Super Bowl – są fenomenem popkultury” – powiedział. John Chester, twórca filmu i autor dokumentu The Biggest Little Farm, opowiedział o swoich doświadczeniach z gośćmi z obu stron podziałów politycznych w należącym do niego i jego żony gospodarstwie Apricot Lane Farms w Moorpark w Kalifornii, mówiąc: „Wstyd i strach to coś, co polaryzuje i dzieli nas jako ludzi, jako kraj, jako planetę… Innowacje rodzą się z zaufania i nadziei”.

Czytaj również:  John Cena spotyka się z nastoletnim fanem z zespołem Downa, który uciekł z Ukrainy

Wszystkie filmy i seriale omawiane podczas porannych paneli, wśród których znalazły się The Biggest Little Farm (National Geographic/Disney+), Our Great National Parks (Netflix) i Roth’s Fin (Discovery+) , „podkreślają znaczenie ochrony naszej planety” – powiedziała Jane Ewing, starszy wiceprezes ds. zrównoważonego rozwoju w Walmart, dodając: „Podkreślają one potrzebę ochrony i odnowy naszych zasobów naturalnych oraz bioróżnorodności ekosystemów, na których, jak wiemy, wszyscy bardzo polegamy”.

Ewing przyznał, że zarówno megakorporacja Walmart, jak i Hollywood odgrywają rolę w inspirowaniu rzeczywistych zmian w społeczeństwie. „Mamy tych samych klientów, ludzi, którzy oglądają przemysł rozrywkowy – filmy, dokumenty – wchodzą do naszego sklepu i kupują online; każdego tygodnia obsługujemy 130 milionów klientów” – powiedziała Ewing w wywiadzie dla THR po swoim wystąpieniu. „Mówimy więc do tych samych ludzi…. Hollywood ma możliwość inspirowania i angażowania się w naprawdę potężny sposób, a jeśli będziemy konsekwentnie przekazywać podobne rodzaje komunikatów podczas robienia u nas zakupów, myślę, że uda nam się doprowadzić do zmiany zachowań.”

Ostatnim wydarzeniem wczesnego popołudnia było pierwsze w historii nagranie na żywo podcastu Phila Rosenthala (twórcy i gospodarza programu Netflix Somebody Feed Phil) oraz nagrodzonego nagrodą Peabody i Emmy scenarzysty i producenta telewizyjnego Davida Wilda Naked Lunch, z udziałem gościa specjalnego Wolfganga Pucka (którego nowa restauracja Merois znajduje się na dachu hotelu Pendry). Prowadzący zadali Puckowi kilka pytań dotyczących momentów z nowego filmu dokumentalnego Disney+ Wolfgang, który opowiada o wczesnym życiu światowej sławy szefa kuchni i jego awansie w świecie jedzenia.

Kiedy Rosenthal zapytał, czy jego supergwiazdorstwo (w dużej mierze dzięki sukcesowi Spago, będącego podstawą restauracji w Los Angeles) sprawiło, że ludzie nie postrzegają go jako wspaniałego szefa kuchni, Puck odpowiedział: „W kuchni nie myślę o gwiazdach. Myślę, że są naprawdę dobrymi kucharzami i ludźmi biznesu…. Wykonujemy swój zawód – może częściowo jako sztukę – ale to hollywoodzkie podejście z gwiazdami, gwiazdami i gwiazdami jest trochę [messed] na wyrost.”

Wild nazwał Pucka „Sinatrą szefów kuchni”, na co Puck odparł: „Chcę być The Weekndem szefów kuchni”, z charakterystycznym dla siebie ciepłym uśmiechem.

Lazy loaded image

Od lewej: Wolfgang Puck, Phil Rosenthal i David WildRandy Shropshire/Getty Images dla The Hollywood Reporter

To wydarzenie zostało zorganizowane zgodnie z lokalnymi wytycznymi dotyczącymi zdrowia i bezpieczeństwa.

Latest Posts

Nie przegap