18 czerwca 2022 | 15:57pm

Aktorzy Raymundo Garduño Cruz i Juan Francisco González Aguilar z serialu Netflix „The Chosen One” zginęli podczas fatalnego wypadku samochodowego w czwartek, donosi Deadline.

Departament Kultury Baja California potwierdził również, że sześciu innych członków ekipy również zostało rannych podczas przerażającego wypadku, w którym ich van wywrócił się po zjechaniu z pustynnej drogi w pobliżu Mulege na półwyspie Baja California Sur.

Program był w tym czasie kręcony w pobliskiej Santa Rosalia.

„The Chosen One” to historia 12-letniego chłopca dochodzącego do świadomości, że jest drugim przyjściem Chrystusa i jest przeznaczony do uratowania ludzkości. Serial oparty jest na serii komiksowej Marka Millara i Petera Grossa wydanej pod nazwą „Chosen.”

Netflix opisuje bohatera jako chłopca, który może „zamienić wodę w wino, sprawić, że kaleka będzie chodzić, a być może nawet wskrzesić zmarłych.”

Raymundo Garduño Cruz
Aktor Raymundo Garduño Cruz z serialu Netflix „The Chosen One” zginął w wypadku samochodowym, w którym rannych zostało sześciu członków ekipy.
Instagram/@raygarduno12

Projektu – ogłoszonego w 2017 roku – nie należy mylić z innym serialem również zatytułowanym „The Chosen One”, thrillerem, który po raz pierwszy został wyemitowany w 2019 roku i trwał przez dwa sezony.

Jest również oklepany przez niezależną firmę produkcyjną, zgodnie z zaproszeniami do castingu. Produkcja rozpoczęła się w kwietniu 2022 roku.

„Rozwój dla 'American Jesus’ idzie pięknie w utalentowanych i zdolnych rękach Everardo Gouta i Leopoldo Gouta”, powiedział autor Millar o projekcie w zeszłym miesiącu.

Juan Francisco González Aguilar
Aktor Juan Francisco González Aguilar również zginął, gdy ich van wywrócił się na pustynnej drodze na półwyspie Baja California Sur
Instagram/jorgegc78

„Jestem zdumiony kreatywnymi wyborami, na jakie pozwolił nam Netflix, a zwłaszcza tym, że w tym serialu pojawią się hiszpańskie i angielskie dialogi.”

Data premiery nie została jeszcze ogłoszona.