3 czerwca 2022 r. | godz. 16:52

Dr Ruth Westheimer, która w sobotę kończy 94 lata, ma jedno życzenie urodzinowe: pomagać samotnym ludziom.

„Chciałabym być ambasadorem stanu Nowy Jork w walce z samotnością,” słynna terapeutka seksualna mówi wyłącznie Page Six, wyjaśniając, „Chciałabym dawać dobre rady ludziom, którzy są samotni.”

W rzeczywistości, dzieli się ona tym, że już poszła do jednego polityka, aby przekonać go do tego pomysłu.

Dr Ruth mówi nam, że wraz z wiekiem ludziom starszym, którzy nadal są odizolowani z powodu COVID-19, „trudniej jest podjąć inicjatywę, aby przezwyciężyć poczucie samotności”.

I dodaje: „Samotność nie jest czymś nowym. Z powodu wirusa jest ona bardziej uwydatniona i więcej się o niej myśli.”

Niestarzejąca się kobieta mówi nam, że jej plan jest skierowany do osób w każdym wieku i że chce dać „20 różnych rad”.

Jedna z mądrych rad brzmi: „Nie siedź tam, jęcz i stękaj. Podnieś telefon i zadzwoń do kogoś. Nawet jeśli nie dzwoniłeś do kogoś od pięciu lat, powiedz: 'Jestem samotny i chcę z tobą porozmawiać’ Może się zdarzyć, że ktoś się rozłączy.”

Ale nie przejmuj się, jeśli usłyszysz sygnał wybierania.

„Zadzwoń do kogoś innego” – radzi.

Dr. Ruth on a red carpet.
Dr Ruth bierze udział w wielu akcjach dobroczynnych, ale ostatnio opuszcza imprezy z powodu COVID-19.
Getty Images for American Friend

Dr Ruth, która rozpoczęła swoją karierę jako nauczycielka edukacji seksualnej kobiet w Planned Parenthood w Harlemie, w czasie pandemii udzielała porad na inne tematy. W marcu 2020 roku zachęcała singli, by „nie tracili nadziei”, a w następnym miesiącu apelowała do rodziców, by nie walczyli na oczach swoich dzieci.

Była gospodyni talk show, która właśnie wydała poprawioną wersję swojej książki „Sztuka podniecenia”, sama nadal nie wychyla się z domu ze względu na swój wiek. Mówi, że w tym roku nie będzie miała przyjęcia urodzinowego, ale ma nadzieję, że w przyszłym roku „będzie miało duże przyjęcie”.

Czytaj również:  'DWTS' pro Daniella Karagach w ciąży, spodziewa się pierwszego dziecka z Pashą Pashkovem

I chociaż dr Ruth, która straciła oboje rodziców w Holokauście, nie uczestniczyła w niektórych wydarzeniach bliskich jej sercu, takich jak gala Fundacji Centrum Żydowskiego w Oświęcimiu, spędzała czas z rodziną.