27 maja 2022 | 7:33pm

W tym tygodniu w Hollywood zawrzało, gdy osoby wtajemniczone zauważyły, że autobiografia uwięzionego byłego magnata filmowego Harveya Weinsteina pojawiła się na sprzedaż na Amazonie.

Pamiętnik, „Harvey Weinstein: My Story”, za $7.99 za sztukę, został faktycznie wydany wcześniej w maju, ale zyskał trochę uwagi, gdy hollywoodzki newsletter Puck zauważył, że jest na sprzedaż, a następnie zastanawiał się, czy jest to legalne.

Okazuje się, że nie. Podobno „autobiografia” została napisana przez dwóch innych więźniów odsiadujących wyrok w tym samym zakładzie w LA co Weinstein.

W przedmowie do książki wydawca, Fundacja Więzień, podobno ujawnia: „W tym miejscu muszę zaznaczyć w interesie pełnego ujawnienia, że otrzymanie przez nas tej autobiografii nastąpiło w okrężny sposób… Została ona wysłana do nas pocztą z Twin Towers Correctional Facility, więzienia w Kalifornii, w którym mieszka Weinstein. Ale nie została wysłana do nas przez samego Weinsteina.”

Raporty mówiły, że autorzy zaprzyjaźnili się z Weinsteinem w więzieniu i że przekazał im swoją historię, ponieważ nie może sam wydać książki ze względu na trwające batalie prawne.

Ale reps Weinsteina powiedział Page Six w piątek, że jego adwokat z Los Angeles złożył wniosek o nakaz i cease-and-desist żądając, aby książka została zdjęta i nie była nazywana „autobiografią” Do piątku wieczorem książka została zdjęta z Amazona.

Pamiętnik, „Harvey Weinstein: My Story”, idzie w cenie 7,99 dolarów na Amazonie.
Amazon

Weinstein odsiaduje 23 lata za zarzuty napaści seksualnej i gwałtu w Nowym Jorku, a także czeka go nadchodzący proces za rzekome przestępstwa seksualne w Los Angeles. Zaprzeczył wszystkim zarzutom.

Źródło powiedziało nam, że Weinstein „wie o” faux autobiografii, ale jej nie czytał.

Jego nowojorski adwokat, Arthur Aidala, powiedział Page Six o książkowej bruhaha: „To zdecydowanie nie jest autobiografia” i dodał, że jeśli Weinstein miałby wydać książkę, „znając Harveya, gdyby miał zamiar zrobić coś takiego, byłoby to na większą, bardziej okazałą skalę”

Czytaj również:  Fani reagują na Harry'ego Stylesa pijącego z buta podczas koncertu w Australii

Jeśli jakikolwiek wydawca by tego dotknął, to znaczy.

Źródła powiedziały Page Six o pochodzeniu książki, „Harvey zdobył kilku quot;przyjaciółquot; podczas pobytu w więzieniu. Kiedy jesteś w więzieniu, dużo rozmawiasz i nie ma tak wiele do zrobienia.”

Sources said that Weinstein has not read the book that popped up on Amazon this month.
Źródła powiedziały, że Weinstein nie przeczytał książki, która wyskoczyła na Amazon.
Getty Images

Fałszywa autobiografia z pewnością wydawała się być pro-Weinsteinowa. Na jej tylnej okładce było napisane: „Wiele osób w dziedzinie filmu ma szczęście, jeśli otrzyma jedną nominację do Oscara. Czy wiesz, ile z nich otrzymał Weinstein? Nie trzy, nie 35, ale 350. A czy wiecie, ile Oscarów? W sumie 80 w praktycznie każdej kategorii. Osiemdziesiąt zwycięstw z pierwszego miejsca. W tej książce Weinstein opowiada nie tylko o swoich niekonwencjonalnych (niektórzy mówią „niewłaściwych”) metodach, ale także o oskarżeniach, które nieuchronnie podążały za jego sukcesem.”

W książce powiedziano również o upadłym producencie: „Podejmował szanse w swoim życiu zawodowym i osobistym. Ważył szanse i bez wahania szedł do przodu. Rezultaty były zdumiewające.”

Tymczasem pisarz New Yorkera Ken Auletta publikuje biografię Weinsteina dla Penguin, która ukaże się 12 lipca. Weinstein prawdopodobnie nie będzie zbyt zadowolony z tej książki.

A book by New Yorker writer Ken Auletta on Weinstein is out in July.
W lipcu ukaże się książka pisarza New Yorkera Kena Auletty o Weinsteinie.
Getty Images

Jeden insider, który przeczytał fałszywą więzienną „autobiografię”, powiedział nam o treści: „Ma naprawdę obrzydliwe szczegóły seksualnych wyczynów”, porównując pismo do Penthouse’a.

Ale Aidala wspomniała również, że Weinstein nigdy nie wydałby książki teraz sam, ponieważ, „Nie układałby talii przeciwko sobie, zanim dostałby się do procesu o napaść seksualną” w Los Angeles.