sobota, 25 marca, 2023

Ostatnie posty

Denzel Washington niespodziewanie pojawia się w MLB All-Star Game, by uhonorować Jackiego Robinsona

Zdobywca Oscara rozpoczął transmisję meczu honorując legendę baseballu Jackie Robinsona, który przełamał bariery kolorystyczne 75 lat temu, kiedy dołączył do ligi.

Denzel Washington

Denzel Washington oddaje hołd Jackie Robinsonowi przed 92. MLB All-Star Game na Dodger Stadium 19 lipca 2022 r.Sean M. Haffey/Getty Images

Mecz Gwiazd Major League Baseball powrócił dziś na Dodger Stadium po raz pierwszy od ponad 40 lat, przynosząc ze sobą mnóstwo hollywoodzkich gwiazd, które wzięły udział w akcji na boisku. Jednak to zdobywca Oscara, Denzel Washington, miał zaszczyt rozpocząć transmisję w ramach specjalnego hołdu dla legendy Dodgersów, Jackie Robinsona.

Washington – po wykonaniu hymnu narodowego przez Bena Platta, który nosił przypinkę „Choice” w obliczu rozważań na temat praw reprodukcyjnych – podszedł do płyty głównej krótko po godzinie 17:00 ubrany w koszulkę Dodgersów z ikonicznym numerem 42 Robinsona na plecach.

„Ebbets Field, Brooklyn, 1947”, powiedział Washington na początku swoich krótkich uwag, przypominając datę, kiedy Robinson przełamał bariery kolorystyczne, stając się pierwszym czarnym graczem, który pojawił się w MLB w nowoczesnej erze, kiedy rozpoczął grę na pierwszej bazie dla Dodgersów (wtedy w Brooklynie) 15 kwietnia 1947 roku. „Kiedy Jackie Robinson po raz pierwszy wkroczył na boisko Major League Baseball, uzbrojony w najwyższy talent i niezachwiany charakter oraz noszący mundur Dodgers, zmienił grę w baseball i tak wiele więcej.”

Washington kontynuował, zauważając, że Robinson był „niesamowicie” obecny na boisku, ponieważ zdobył takie wyróżnienia jak debiutant roku, najbardziej wartościowy gracz, mistrz World Series i siedmiokrotny All-Star. „Poza boiskiem, Jackie Robinson wyzwał nas, abyśmy stali się lepszymi wersjami samych siebie” – powiedział. „Lider biznesu, człowiek rodziny, aktywista, Hall of Famer. Powiedział, że życie nie jest sportem dla widzów i żył tym mottem w pełni. Numer 42 przetarł szlak, który oświetlił drogę ludziom z każdej warstwy społecznej i każdego koloru skóry i do dziś… ten głęboki wpływ jest tak samo duży jak 75 lat temu.”

Denzel Washington honoruje Jackie Robinsona. Dreszcze. #AllStarGame pic.twitter.com/Tm9BEj1FHJ

– MLB (@MLB) July 20, 2022

Oprócz tego kamienia milowego 75-lecia, dzisiejszy mecz tak się składa, że zbiega się z setnymi urodzinami wdowy po Robinsonie, Rachel Robinson, która urodziła się 19 lipca 1922 roku. To nie pierwszy raz, kiedy Washington pojawił się na Dodger Stadium, aby uhonorować Robinsona. Był tam wcześniej w tym roku, aby uczcić dziedzictwo Robinsona w oficjalnym dniu Jackie Robinson Day, 15 kwietnia. Washington, wieloletni fan New York Yankees, odwiedził nawet dom klubowy Dodgersów, aby uścisnąć rękę i podzielić się słowami z drużyną.

Czytaj również:  Kontrowersyjna prywatyzacja brytyjskiego Channel 4 już nieaktualna, zgodnie z wyciekiem rządowego listu

Podczas tej kwietniowej wizyty, Washington szczegółowo opisał wczesne dni swojej młodości, zakochując się w grze w baseball i idolizując nowojorskich graczy. Podczas gdy przyznał, że gardził Brooklyńskimi Dodgersami z powodu swoich ukochanych Yankees, nigdy nie stracił z oczu wpływu, jaki gracze mieli nie tylko na niego, ale na jego rówieśników. „Jestem tutaj, aby powiedzieć ci, że nigdy nie widzisz U-Haul za karawanem. Nie możesz go zabrać ze sobą. Możesz go zostawić tutaj” – powiedział Washington, sam utalentowany baseballista w młodości, który grał dla swojej drużyny w szkole średniej jako łapacz i prowadził zespół w home runach. „Nie tylko pieniądze, wspomnienia i radość, którą dajesz dzieciom, miłość, którą mają, gdy chodzą z twoimi koszulkami na sobie. … Po prostu modlę się, abyście zrozumieli siłę i władzę, jaką wszyscy macie, wpływ, jaki macie. Nigdy nie bierzcie swojego daru za pewnik.”

Miłośnicy baseballu nie wydawali się brać dzisiejszego All-Star Game za pewnik. W gorący dzień, kiedy temperatura oscylowała w granicach 80 stopni, stadion Dodgersów był wyprzedany i pełen fanów, którzy w dużej mierze kibicowali lokalnym zawodowcom. W składzie Ligi Narodowej znalazło się sześciu Dodgersów, a gwiazda miotacza Clayton Kershaw stanął na pierwszym miejscu.

Biuletyny THR

Zapisz się na wiadomości THR prosto do swojej skrzynki pocztowej każdego dnia

Subskrybuj Zapisz się

Latest Posts

Nie przegap