czwartek, 23 marca, 2023

Ostatnie posty

Członkowie Writers Guild East głosują za przyjęciem planu dotyczącego debaty na temat mediów cyfrowych

Członkowie Writers Guild of America East zagłosowali za zmianami w statucie związku, które miały na celu rozwianie wewnętrznych kontrowersji dotyczących agresywnych działań organizacyjnych w mediach cyfrowych.

98 procent głosujących członków zaaprobowało zmiany w konstytucji, podczas gdy dwa procent głosowało przeciw. W sumie oddano 1 607 głosów, co daje frekwencję na poziomie 24%. Członkowie głosowali od 23 maja do 9 czerwca nad uchwałą, która proponowała utworzenie nowych stanowisk wiceprezesów w trzech sektorach pracy – film, telewizja i streaming, nadawanie, kabel i streaming wiadomości oraz media internetowe. Rezolucja proponowała również zapewnienie, że rada zarządzająca będzie proporcjonalnie reprezentować sektory pracy, do których należą członkowie związku na podstawie ostatnich wyników spisu ludności w związku, a także umożliwienie członkom głosowania na liderów tylko w obrębie ich własnego sektora pracy.

„Jestem dumny z naszego związku i sposobu, w jaki nasi oficjele i przedstawiciele rady pracowali razem, stawiając czoła problemom, które często wydawały się nie do rozwiązania, a jednak osiągnęli konsensus”, powiedział prezydent Writers Guild East Michael Winship w oświadczeniu. „Stoimy teraz zjednoczeni i zdeterminowani w obliczu czekających nas wielkich walk, począwszy od przyszłorocznych negocjacji MBA ze studiami i sieciami, a skończywszy na tworzeniu i egzekwowaniu mocnych kontraktów dla naszych nowych sklepów.”

Gildia, która stworzyła hashtag #NextChapter, aby nagłośnić proponowane zmiany, twierdzi, że członkowie rady doszli do tego rozwiązania po „miesiącach spotkań” z niezależnym mediatorem i prawnikiem specjalizującym się w prawie pracy oraz po tym, jak prawie jedna trzecia członków związku wzięła udział w ankiecie dotyczącej kierunku rozwoju związku.

W kwietniu, w ramach starań o bardziej równomierne organizowanie się we wszystkich reprezentowanych przez związek dziedzinach, rada uchwaliła również rezolucję organizacyjną, która tworzy komitet złożony z członków rady z różnych sektorów pracy, który będzie współpracował z pracownikami związku w zakresie projektów organizacyjnych.

Czytaj również:  Laureat Złotego Niedźwiedzia Mohammad Rasoulof tymczasowo zwolniony z więzienia w Iranie

Referendum w sprawie #NextChapter oraz rezolucja organizacyjna były następstwem debaty, która toczyła się w Gildii w ciągu ostatnich kilku lat na temat jej ekspansji w sektorze mediów cyfrowych. Konflikt ten rozgorzał podczas wyborów do rady związku latem 2021 roku: Ostatecznie zwyciężyła lista kandydatów opowiadających się za kontynuacją organizowania się w sektorze mediów cyfrowych, a wszyscy kandydaci z tego mandatu uzyskali mandaty. Czerwcowe głosowanie w sprawie referendum było postrzegane jako sposób na rozwiązanie debaty pomiędzy członkami, którzy byli zaniepokojeni zasobami, jakie pochłaniały organizacje w sektorze mediów cyfrowych, a członkami, którzy byli nieugięci, że należy kontynuować organizowanie się w tej przestrzeni.

Gildia informuje, że w lipcu członkowie zostaną poproszeni o nominacje do nadchodzących wyborów do rady. Zmiany w konstytucji dotyczące członków rady zaczną wtedy obowiązywać, otwierając miejsca dla nowego wiceprezesa ds. transmisji, telewizji kablowej i streamingu oraz wiceprezesa ds. wiadomości i mediów online, sześciu członków rady ds. telewizji, filmu i streamingu, trzech członków rady ds. wiadomości, telewizji kablowej i streamingu oraz dwóch członków rady ds. mediów online.

Latest Posts

Nie przegap