22 maja 2022 | 1:31pm

Courtney Love okazuje wsparcie Johnny’emu Deppowi w trakcie jego trwającej batalii prawnej z byłą żoną Amber Heard.

Piosenkarka przypomniała sobie czas, kiedy gwiazda „Piratów z Karaibów” uratowała jej życie po tym, jak przedawkowała przed The Viper Room w 1995 roku.

Kultowy klub, położony na Sunset Strip w West Hollywood w Kalifornii, był pierwotnie współwłasnością Deppa i hotspotem dla celebrytów w latach 90.

„Naprawdę nie chcę publicznie wydawać osądów. Chcę tylko powiedzieć, że Johnny udzielił mi reanimacji w 1995 roku, kiedy przedawkowałam poza The Viper Room”, powiedziała Love, 57, w wideo umieszczonym na koncie przyjaciela w mediach społecznościowych w weekend.

W czasie, gdy doszło do zdarzenia, Love zajmowała się tragiczną stratą męża Kurta Cobaina, który zmarł przez samobójstwo w 1994 roku w wieku 27 lat. Dwójka związała się w 1992 roku i miała razem jedno dziecko: córkę Frances Bean, obecnie 29.

Love powiedziała w filmie, że Depp, 58, wyciągnął rękę do jej córki przy wielu okazjach. Twierdzi, że aktor napisał list do Frances na jej 13 urodziny w czasie przedwczesnej śmierci jej ojca i walki matki z uzależnieniem.

Courtney Love is showing support for Johnny Depp amid his ongoing legal battle against ex-wife Amber Heard.
Courtney Love pokazuje wsparcie dla Johnny’ego Deppa podczas jego trwającej bitwy prawnej z byłą żoną Amber Heard.
YouTube

„Johnny, kiedy byłam na cracku i Frances musiała przez to cierpieć z tymi wszystkimi pracownikami socjalnymi, napisał do niej czterostronicowy list, którego nigdy mi nie pokazała”, wyjaśniła Love, zaznaczając, że „tak naprawdę nie znała” Deppa w tamtym czasie.

„Następnie wysłał limuzyny do jej szkoły, gdzie wszyscy pracownicy socjalni czołgali się, ponownie, bez pytania, aby ona i wszyscy jej przyjaciele poszli na 'Piratów [of the Caribbean]’,” kontynuowała. „Zrobił to kilka razy. Dał jej własne miejsce [at the premieres] z jej imieniem.”

Dodała: „Nigdy nie widziałam żadnego z tych filmów 'Piratów’, ale [Frances] uwielbiała je. Wiesz, powiedziała mi, gdy miała 13 lat, 'Mamo, on uratował mi życie’ I powiedziała to jeszcze raz.”

Czytaj również:  Córka Gene'a Simmonsa, Sophie, bierze ślub z Jamesem Hendersonem na podwórku mamy
Johnny Depp
Love twierdzi, że Depp oferował wsparcie jej młodej córce po śmierci Kurta Cobaina.
Getty Images

Pod koniec filmu Love dała do zrozumienia, że choć w procesie o zniesławienie stanęła po stronie Deppa, to nadal ma „empatię” dla Heard.

„Byłam najbardziej znienawidzoną kobietą w Ameryce. Byłam najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie przed TikTok i to jest naprawdę… Mam dużo empatii dla tego, co musi czuć Amber. F-k man, wow, czy możesz sobie wyobrazić bycie nią?” powiedziała.

„Ale jeśli używasz ruchu dla swoich osobistych korzyści, i zamieszkujesz queerowe feministyczne przestrzenie intersekcjonalne, i nadużywasz tego momentu, to mam nadzieję, że sprawiedliwość zostanie wymierzona, cokolwiek to jest.”

Courtney Love
„Johnny przeprowadził na mnie reanimację w 1995 roku, kiedy przedawkowałam w The Viper Room,” wspominała.
WireImage

Depp obecnie walczy w sądzie z Heard, 36, w sprawie op-edu, który napisała w 2018 roku w Washington Post, w którym przedstawiła siebie jako ofiarę przemocy seksualnej.

Podczas gdy Heard nie wymieniła Deppa z nazwiska, gwiazda „Edward Scissorhands” twierdzi, że artykuł zszargał jego reputację i karierę.

Depp, który był żonaty z Heard od 2015 do 2017 roku, gwałtownie zaprzeczył twierdzeniom swojej byłej. Proces o zniesławienie wznawia się w poniedziałek w Fairfax County, Va., a argumenty końcowe spodziewane są w piątek, 27 maja.