piątek, 2 czerwca, 2023

Ostatnie posty

Comcast ma „bardzo wysoką” poprzeczkę dla transakcji, mówi prezes

Ze spekulacjami dotyczącymi fuzji i przejęć wirującymi wokół przemysłu rozrywkowego, w tym właściciela NBCUniversal – Comcast, prezes i dyrektor generalny giganta medialnego Brian Roberts powtórzył, że poprzeczka dla przejęć jest „bardzo wysoka” dla jego zespołu.

Zapytany w czwartek podczas telekonferencji dotyczącej zarobków za drugi kwartał, jak czuje się o stanie i wyglądzie konglomeratu, powiedział: „Jesteśmy w bajecznym miejscu” Kontynuował: „Mamy bezprecedensowy przepływ gotówki i skalę” z firmą, której różne biznesy pracują „naprawdę dobrze razem”.

Jego zespół zawsze myśli o tym, „czy jest to konkurencyjny, właściwy zestaw [of assets] dla firmy, i czuję, że jest”, dodał Roberts. „Wszystkie części firmy naprawdę wykonują świetną pracę w pewnych interesujących czasach. … Czuję, że jesteśmy w stanie zwrócić kapitał akcjonariuszom. Myślę, że to było prawdziwym przedmiotem zainteresowania.”

W kwestii ewentualnych przejęć „nasza poprzeczka jest więc bardzo wysoko”, podsumował. „Jestem naprawdę zadowolony z firmy”.

Konkretne opcje transakcji nie pojawiły się podczas rozmowy telefonicznej. Na początku tego tygodnia, raport informacyjny sugerował, że Comcast rozmawiał z producentami telewizorów, w tym Vizio, o potencjalnym przejęciu. Comcast wciska się w przestrzeń inteligentnych telewizorów pod marką XClass, szukając nowych sposobów dotarcia do konsumentów w ich salonach.

W ostatnich dniach analitycy zajmujący się WWE zasugerowali również, że Comcast, którego NBCU jest dużym użytkownikiem treści WWE, może być wśród potencjalnych nabywców, jeśli firma rozważa sprzedaż po tym, jak długoletni szef Vince McMahon przeszedł na emeryturę jako prezes i dyrektor generalny. Jednak analityk LightShed Partners Brandon Ross był bardziej ostrożny, pisząc w raporcie: „Comcast jest firmą, którą większość inwestorów uważa za kupującą. Nie jesteśmy jednak pewni, czy Brian Roberts chce posiadać aktywa”

W raporcie zysków Comcastu za czwarty kwartał 2021 roku, Roberts zasygnalizował również, że koncentruje się na biznesach, które firma już posiada. „Patrząc w przyszłość, pozostajemy skupieni na naszych wielu ekscytujących możliwościach organicznego wzrostu we wszystkich naszych biznesach” – powiedział.

Czytaj również:  TV Ratings: 20M ogląda przesłuchania 6 stycznia, ABC i MSNBC prowadzą

A we wrześniu Roberts powiedział o miksie aktywów i pozycjonowaniu Comcastu, że „nie chciałbym zamienić się miejscami ze zbyt wieloma osobami, jeśli w ogóle” Przemawiając wtedy podczas wirtualnej konferencji Goldman Sachs Communacopia, przekonywał, że ostatnie kilka lat dowodzi, że „jesteśmy w dobrych biznesach [and] skala ma znaczenie.”

Latest Posts

Nie przegap