środa, 29 marca, 2023

Ostatnie posty

Chris Licht ustala swój zespół przywódczy w CNN

Chris Licht, dyrektor generalny CNN, powołał swój zespół wykonawczy, ustalając bezpośrednich podwładnych, którzy pomogą w prowadzeniu globalnych operacji kanału informacyjnego.

Nominacje Lichta to w większości długoletni pracownicy CNN, co odzwierciedla raczej chęć przesunięcia punktu ciężkości CNN w kierunku wiadomości, niż chęć dokonania drastycznych zmian.

„Z tym silnym zespołem teraz w miejscu, prawdziwa praca zaczyna się” Licht napisał w notatce do pracowników w środę po południu. „Nie mam wątpliwości, że ci liderzy indywidualnie i wspólnie stawią czoła wyzwaniom, które stoją przed nami i stworzą nowe możliwości dla CNN w ciągle zmieniającym się krajobrazie medialnym. Ci kluczowi menedżerowie będą teraz opracowywać plany dla swoich zespołów kierowniczych, a my podzielimy się tymi decyzjami w nadchodzących miesiącach. Jestem niezwykle optymistycznie nastawiony do przyszłości CNN i tego zespołu – i nie mogę się doczekać, by ruszyć do przodu i zakasać rękawy, razem.”

Wśród awansów kierowniczych, jeden w szczególności się wyróżnia: Virginia Moseley, która zostanie executive vp editorial, nadzorując telewizyjny i cyfrowy newsgathering CNN. Moseley, która wcześniej zajmowała się zbieraniem informacji telewizyjnych, będzie teraz nadzorować zespół redakcyjny w USA prowadzony przez Rachel Smolkin. Moseley, której mąż, Tom Nides, pełni obecnie funkcję ambasadora USA w Izraelu, przeniesie się do Nowego Jorku.

Licht ogłosił również oficjalnie dodanie dwóch osób z zewnątrz do swojego zespołu wykonawczego: Kristine Coratti Kelly, która wcześniej w środę została wybrana na szefa globalnej komunikacji CNN, oraz Chrisa Marlina, przyjaciela Lichta, który ma za zadanie kierować strategią i operacjami biznesowymi i będzie „odpowiedzialny za znalezienie nowych przychodów i możliwości optymalizacji w całym biznesie”

Ale większość zespołu Lichta składa się z weteranów CNN, w tym, zwłaszcza, trzech kierowników, którzy prowadzili CNN podczas gdy Warner Bros. Discovery szukało następcy byłego prezesa CNN Jeffa Zuckera.

Michael Bass pozostanie executive vp programming, i będzie prowadził codzienną rozmowę redakcyjną CNN; Amy Entelis, będzie nadal prowadzić talent i rozwój treści jako executive vp; i Ken Jautz będzie nadal służyć jako executive vp news, w tym nadzór nad operacjami i produkcją, a także HLN.

Licht powiedział również, że Johnita Due zostanie executive vp integrity and inclusion, nadzorując wysiłki związane z różnorodnością i integracją, a także standardy i praktyki. Kanał szuka również nowego chief digital officer, przy czym Licht powiedział pracownikom, że trwają „ogólnokrajowe poszukiwania”.

Licht został mianowany dyrektorem generalnym CNN w lutym, a oficjalnie objął stanowisko po tym, jak fuzja WarnerMedia-Discovery weszła w życie w maju.

Pełną notkę Lichta możecie przeczytać poniżej.

Team,

Chciałbym podzielić się z wami ekscytującymi wiadomościami na temat naszej nowej struktury zarządzania i ludzi, których poprosiłem o pomoc w prowadzeniu tej wspaniałej organizacji.

Po pierwsze, dziękuję za waszą cierpliwość, gdy robiłem obchód poznając wielu z was. Spotkałem już ponad 1000 pracowników CNN z całego świata i byłem pod wrażeniem pasji i wytrwałości, które przynosicie do pracy każdego dnia. Poświęcenie czasu na zobaczenie tego z pierwszej ręki i lepsze zrozumienie tej ogromnej firmy było kluczowe dla mojego procesu decyzyjnego, kiedy myślałem o zespole kierowniczym, który może najlepiej służyć potrzebom firmy, naszym widzom i wam wszystkim. Podczas tych spotkań dowiedziałem się więcej o zaangażowaniu naszych pracowników na całym świecie oraz o wyjątkowej pracy, która sprawia, że nasza marka jest przedmiotem zazdrości całej branży. Mając to wszystko na uwadze, mam przyjemność przedstawić zespół kierowniczy CNN Worldwide.

Michael Bass będzie nadal pełnił funkcję EVP ds. programowych w CNN US. Michael jest lojalny wobec marki i jej misji, jest wyjątkowym liderem i fantastycznym dziennikarzem. Nadal będzie prowadził dyżur redakcyjny o 9 rano i będzie nadzorował programowanie dla sieci CNN US.

Virginia Moseley będzie teraz pełnić funkcję EVP of Editorial dla CNN US, teraz włączając zespół Digital News zarządzany przez Rachel Smolkin. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy nadal korzystać z rozległej wiedzy Virginii na temat zbierania wiadomości w rozszerzonej roli, która pozwoli na dalsze ujednolicenie naszych zasobów i relacji na wszystkich platformach. Virginia będzie teraz pracować w Nowym Jorku.

Amy Entelis będzie nadal pełnić funkcję EVP of Talent and Content Development. Pod kierownictwem Amy, CNN Original Series i CNN Films rozkwitły – stały się znakiem rozpoznawczym naszego portfolio i przyniosły nam nowych widzów, czyniąc je kluczowym elementem naszej marki. Jej wizja przyszłości tej części naszej działalności jest niezwykle cenna dla nas wszystkich. Z niecierpliwością czekam na dalsze wykorzystanie jej talentu i wiedzy, gdy będziemy kreślić nasz kolejny rozdział.

Ken Jautz będzie nadal pełnił funkcję EVP of News. Ken ma pod swoim nadzorem ponad jedną trzecią naszych pracowników na całym świecie w dziale operacyjnym i produkcyjnym. Jego przywództwo jest kluczowe dla naszej organizacji od dziesięcioleci, z kadencją obejmującą ostatnie 34 lata – a to doświadczenie będzie jeszcze bardziej kluczowe w sprostaniu nowym wyzwaniom operacyjnym związanym z naszą integracją z WBD. Ken będzie również nadal pełnił funkcję lidera wykonawczego HLN.

Johnita Due będzie teraz pełnić funkcję EVP of Integrity and Inclusion. Jest to nowo utworzone stanowisko, które wykorzystuje bogate doświadczenie Johnity jako pełnomocnika ds. treści informacyjnych w CNN oraz jej wieloletnie przywództwo w zakresie różnorodności, równości i integracji. W tej roli będzie dbać o to, by nasz głos w telewizji linearnej, cyfrowej i w sprzedaży utrzymywał integralność naszej nieskazitelnej marki. Johnita poprowadziła wiele unikalnych inicjatyw integracyjnych i poprosiłem ją o dalsze pielęgnowanie różnorodnych talentów i pomaganie im w rozwoju w naszych szeregach. Zespoły Standards & Practices oraz Diversity, Equity, and Inclusion będą jej podlegać. Jej rola lidera DEI będzie nadal obejmować wiadomości i sport.

W wyniku tej nowej struktury Calvin Sims opuści organizację, a zespół Calvina będzie teraz raportował do Johnity. CNN przetrwało wiele burz podczas kadencji Calvina, przez każdą z nich fachowo nas prowadził. Chcę podziękować Calvinowi za jego talent i przywództwo. Proszę dołączyć do mnie i życzyć mu wszystkiego najlepszego w jego następnym przedsięwzięciu.

Chris Marlin będzie pełnił funkcję Group EVP of Strategy and Business Operations. Jak już słyszeliście, Chris jest odpowiedzialny za poszukiwanie nowych przychodów i możliwości optymalizacji w całym biznesie, a także za dostosowanie naszych zasobów w skali globalnej. W tej roli będzie opracowywał strategiczne, operacyjne i biznesowe ramy, które rozszerzą nasze możliwości biznesowe i pozwolą nam utrzymać się na właściwej drodze do osiągania wyników i wydajności. Będzie również ściśle współpracował z WBD przy projektach o szerszym zasięgu.

Robin Garfield pozostanie Chief Research Officer i EVP of Program and Content Strategy, kierując zespołami ds. badań i planowania. Będzie podlegać Chrisowi Marlinowi. Badania są kluczowe dla naszej działalności, a to przesunięcie będzie służyć wyostrzeniu naszych szerszych celów biznesowych w znaczący sposób.

Kris Coratti Kelly dołącza do CNN jako EVP i Chief Communications Officer. Przybyła do nas z Washington Post, Kristine ma za sobą imponującą karierę i doświadczenie dziennikarskie. Zaczęła właśnie tutaj, w CNN. W tej roli Kristine będzie kierować naszą globalną komunikacją i strategią marki oraz nadzorować nasze zespoły PR i komunikacji CNN Worldwide, a także globalny marketing. Rick Lewchuk, SVP of Creative Marketing, będzie jej podlegał. Rick będzie nadal siłą napędową naszych globalnych działań marketingowych i chcę mu podziękować za utrzymanie naszej obecności podczas tego przejścia. Proszę, dołączcie do mnie i powitajcie Kristine z powrotem w CNN. Rozpocznie pracę 15 sierpnia i będzie pracować w Nowym Jorku.

Wraz z ogłoszeniem Kristine, chcę rozszerzyć moje podziękowania dla Jamesa Andersona, który służył jako tymczasowy szef komunikacji. Jak David Leavy podzielił się w maju, James zdecydował się opuścić firmę po imponującym 17-letnim stażu. Nie mogliśmy prosić o lepszego zarządcę podczas ostatnich kilku miesięcy transformacji i szczerze doceniam elastyczność Jamesa i jego wskazówki.

Ramon Escobar będzie pełnił funkcję SVP of Talent Recruitment & Development w rozszerzonej roli, która będzie obejmowała nadzorowanie naszych współpracowników. Ramon jest wyjątkowy w tym co robi; jest to dla mnie niezbędne, że mamy jego głos przy stole. Ramon będzie nadal ściśle współpracował z Amy Entelis w swojej rozszerzonej roli i będzie teraz raportował do mnie.

Mike McCarthy będzie nadal pełnił funkcję EVP i GM CNNI. Słyszeliście jak mówiłem, że potrzebujemy CNNI teraz bardziej niż kiedykolwiek – a dziesięciolecia doświadczenia Mike’a i jego niezłomne przywództwo będą nadal miały wpływ na nasze zespoły zbierające wiadomości na całym świecie.

Rani Raad będzie nadal pełnić funkcję Prezesa CNN Commercial Worldwide. Rani był w stanie znaleźć dochody nawet w trudnych czasach, co nie jest łatwym wyczynem; jestem wdzięczny, że mam go w zespole.

Lisa Reeves będzie nadal pełnić funkcję SVP of Talent Negotiations and Labor Relations. Nie ma nikogo lepszego w tym biznesie niż Lisa. Mamy szczęście, że ją mamy.

Sam Feist będzie nadal pełnił funkcję SVP & Washington Bureau Chief, podlegając mi. Jego wyjątkowa rola, polegająca na zarządzaniu kluczowymi relacjami w Waszyngtonie i nadzorowaniu pracy biura, jest niezbędna dla sieci w tych czasach. Niewielu ma takie serce do tych trzech czerwonych liter jak Sam.

Obsadzenie stanowiska Chief Digital Officer jest dla mnie niezwykle ważne, dlatego prowadzimy ogólnokrajowe poszukiwania stałego lidera. Dopóki tego nie zrobimy, Wendy Brundige pozostanie tymczasowym Chief Digital Officer. Naprawdę doceniam Wendy i jej przywództwo podczas tego przejścia.

Mamy również liderów kluczowych dla naszej misji, którzy są dzieleni przez wiadomości i sporty, w tym Ellen Russ, która nadal będzie pełnić funkcję SVP of People and Culture (HR); Neil Chugani, który będzie pełnić funkcję CFO of News & Sports, i David Vigilante, który nadal będzie pełnić funkcję EVP i General Counsel for News & Sports. Liderzy ci codziennie wpływają na kluczowe elementy naszej działalności i cieszę się, że nadal mogę z nimi współpracować.

Jestem naprawdę podekscytowany tym, że mogę zagłębić się z tymi liderami i zaplanować nasze krótko- i długoterminowe cele. Jestem pewien, że macie pytania dotyczące tych zmian i tego, co one oznaczają – będziecie mieli okazję zapytać o wszystko, co leży wam na sercu w naszym następnym ratuszu 11 sierpnia. Więcej szczegółów na ten temat pojawi się wkrótce.

Z tym silnym zespołem teraz w miejscu, prawdziwa praca zaczyna się. Nie mam wątpliwości, że ci liderzy indywidualnie i wspólnie stawią czoła wyzwaniom, które stoją przed nami i stworzą nowe możliwości dla CNN w ciągle zmieniającym się krajobrazie medialnym. Ci kluczowi menedżerowie będą teraz opracowywać plany dla swoich zespołów kierowniczych, a my podzielimy się tymi decyzjami w nadchodzących miesiącach. Jestem bardzo optymistycznie nastawiony do przyszłości CNN i tego zespołu – i jestem gotów ruszyć do przodu i zakasać rękawy, razem.

Chris

Czytaj również:  'Ohio State Murders' zostanie zamknięte na Broadwayu

Latest Posts

Nie przegap