piątek, 24 marca, 2023

Ostatnie posty

China Box Office: 'Ant-Man 3′ spadł na trzecie miejsce z zaledwie 7M$ w drugi weekend

Film Disneya i Marvela Ant-Man i Osa: Quantumania, z udziałem Paula Rudda, spadł na trzecie miejsce w chińskim kasie kinowej w swój drugi weekend na lokalnych ekranach, zarabiając zaledwie 7 milionów dolarów. Tymczasem hongkoński thriller sądowy A Guilty Conscience znalazł się na szczycie listy przebojów z wynikiem 8,5 miliona dolarów, według danych firmy Artisan Gateway. Z kolei przebój sci-fi Wędrująca Ziemia 2, który jest w kinach od czasu chińskiego święta Lunarnego Nowego Roku, wspiął się na drugie miejsce z wynikiem 7,4 miliona dolarów, podnosząc tym samym swoją wartość do 568 milionów dolarów.

Chińscy widzowie nagrodzili Ant-Man 3 mocnymi ocenami społecznościowymi – 8,8 na Maoyan, 8,7 na Alibaba’s Taopiaopiao i 6,1 na Douban – ale jego zarobki przychodzą znacznie poniżej pierwszych dwóch tytułów z franczyzy. Po dziewięciu dniach wyświetlania, Ant-Man 3 zarobił 31,4 miliona dolarów. Maoyan obecnie przewiduje, że film zakończy się z sumą około 40 milionów dolarów. Oryginalny Ant-Man zarobił 105,4 mln dolarów w 2015 roku, a jego sequel, Ant-Man and the Wasp, przyniósł 121,2 mln dolarów w 2018 roku.

Sprzedaż biletów w Chinach w ten weekend wyniosła zaledwie 39,6 mln dolarów, co jest jak dotąd najmniejszym wynikiem w tym roku. Jednak dzięki ogromnym zarobkom w czasie święta Księżycowego Nowego Roku, całkowity box office w kraju w 2023 roku jest o 7 procent wyższy niż w 2022 roku w tym samym okresie.

A Guilty Conscience to niezwykle udany debiut reżyserski płodnego scenarzysty i filmowca Jacka Ng Wai-lun (Anita, Zimna wojna 2 i Niepokonani). Film odniósł historyczny sukces w Hongkongu w zeszłym roku, stając się najlepiej zarabiającym filmem wszechczasów na tym terytorium ze sprzedażą przekraczającą 100 milionów dolarów hongkońskich (około 12,8 milionów dolarów). Film gra Dayo Wong Tze-wah jako adwokat z wyrzutami sumienia walczący o fałszywie oskarżonego i niesprawiedliwie uwięzionego klienta. W roli głównej występuje Louise Wong, a także Fish Liew, Renci Yeung, Adam Pak i Michael Wong Man-tak. Pomimo ograniczonego otwarcia, A Guilty Conscience zdobył uznanie widzów z Chin kontynentalnych, z wynikiem 9.2 na Maoyan, 9.5 na Taopiaopiao i 7.7 na Douban, co sugeruje solidne utrzymanie się w nadchodzących tygodniach.

Czytaj również:  Finn Wolfhard czuł się tak, jakby "musiał zakopać" swój lęk i ataki paniki podczas kręcenia "Stranger Things" jako nastolatek

Latest Posts

Nie przegap