czwartek, 23 marca, 2023

Ostatnie posty

Brittney Griner wzywa do „kontynuowania walki o powrót do domu każdego Amerykanina wciąż przetrzymywanego za granicą” podczas NAACP Image Awards

Brittney Griner wystąpiła w sobotę na 2023 NAACP Image Awards, nieco ponad rok po jej początkowym zatrzymaniu w Rosji.

„Ponieważ zbieramy się tu dziś wieczorem w duchu pokonywania przeciwności, chcę poświęcić chwilę, aby rozpoznać kogoś, kto zrobił właśnie to”, powiedział gospodarz Queen Latifah, gdy przedstawiła profesjonalną koszykarkę. „Powrót do domu, powrót tutaj z nami dzisiaj, gdzie należy, nasza siostra, Brittany Griner”

Griner została aresztowana w Rosji w lutym 2022 roku, kiedy celnicy powiedzieli, że znaleźli kanistry vape z olejem z konopi w jej bagażu, donosi The Associated Press. Jej przypadek szybko zyskał krajową uwagę, ponieważ jest otwarcie homoseksualną Czarną kobietą, zatrzymaną w kraju, w którym władze były wrogo nastawione do społeczności LBGTQ.

Została skazana w sierpniu i pozostała w więzieniu do grudnia, kiedy to amerykańscy i rosyjscy urzędnicy powiedzieli, że Griner została uwolniona w dramatycznej wymianie więźniów na wysokim szczeblu, przy czym Stany Zjednoczone uwolniły notorycznego rosyjskiego handlarza bronią Viktora Bouta.

Gdy zajęła scenę podczas ceremonii w czarnym garniturze i białej koszuli, wraz z żoną Cherelle Griner, otrzymała owację na stojąco od publiczności. „Jesteśmy po prostu naprawdę tak wdzięczni wszystkim ludziom, z których wielu to Czarne kobiety i organizacje, które walczyły tak ciężko, aby sprowadzić BG do domu dziś wieczorem” – powiedziała Cherelle, ubrana w fioletowy garnitur.

Griner, która niedawno ponownie podpisała kontrakt z Phoenix Mercury, kontynuowała: „Czuje się tak dobrze, że mogę tu być, szczególnie z moją piękną, niesamowitą żoną i z wszystkimi y’all tutaj dzisiaj. Chcę podziękować wszystkim i walczmy dalej, aby sprowadzić do domu każdego Amerykanina wciąż przetrzymywanego za granicą.”

Telewizyjna 54. gala NAACP Image Awards wyemitowana została na żywo w niedzielę po tygodniu nietelewizyjnych ceremonii. Pełna lista zwycięzców znajduje się tutaj.

Czytaj również:  szczęście, Leo Grande", "Piosenka o miłości" wśród laureatów Provincetown Film Festival

Latest Posts

Nie przegap