wtorek, 30 maja, 2023

Ostatnie posty

’Breakin’ gwiazda Bruno 'Pop N Taco’ Falcon nie żyje: Tancerz Michaela Jacksona miał 58 lat

Adolfo
Nieżyjący już Adolfo „Shabba Doo” Quinones i Bruno „Pop N Taco” Falcon w filmie „Breakin’ 2: Electric Boogaloo” z 1984 roku TriStar Pictures/Everett Collection

Bruno Falcon, przełomowy tancerz hip-hopowy i choreograf znany jako „Pop N Taco”, zmarł w sobotę w swoim domu w Long Beach w Kalifornii. Miał 58 lat.

Legenda popu i blokady z wczesnych lat 80-tych kultowego filmu „Breakin’ ” odeszła z przyczyn naturalnych, jego siostra Diana Wolgamott potwierdziła lokalnym biurom informacyjnym. Nie potwierdzono oficjalnej przyczyny śmierci, ale powiedziała, że wierzy, że mógł umrzeć na atak serca.

Pochodzący z East LA był ostoją sceny street dance przez całe lata 80. i 90.

„Ludzie nie mogli uwierzyć, że istnieje Meksykanin, który potrafi tańczyć pop”, Falcon powiedział kiedyś magazynowi Soc!ety Dance Academy. „Wyzwali by mnie przed szkołą lub imprezą czy tańcem w liceum. Wychodzili, prosto na ciebie, tuż przed twoją twarzą.”

Swój wielki mainstreamowy rozgłos zdobył jako Electro Rock 1 w breakdance’owym hicie „Breakin'” z 1984 roku, występując u boku rapera i przyszłej gwiazdy „Law & Order: Special Victims Unit” Ice-T i tancerza Adolfo „Shabba Doo” Quinonesa, który w 2020 roku poprzedził Falcona w wieku 65 lat.

„Yep, właśnie dostałem tekst” Ice-T, 64, zatweetował, gdy fani zapytali go, czy słyszał wiadomość o śmierci Falcona. „Był o wiele za [sic] młody. Smh.”

Bruno Falcon
Bruno „Pop N Taco” Falcon zmarł w sobotę w wieku 58 lat.
Facebook
Michael Jackson in
Bruno Falcon jest również znany ze swojej wielokrotnej współpracy z Michaelem Jacksonem, głównie z roli w „Smooth Criminal,” centralnym punkcie filmu „Moonwalker” z 1988 roku
YouTube

Falcon współpracował również z Michaelem Jacksonem i tańczył w klasycznym teledysku Króla Popu „Smooth Criminal”, do którego podobno ułożył choreografię do charakterystycznego teraz ruchu „anti-gravity lean”.

Oprócz tańczenia dla Janet Jackson, Lionela Richie i Chaka Khan, Falcon pojawił się również w dwóch projektach krótkich filmów Jacksona: „Captain EO,” wyreżyserowany przez „Ojca Chrzestnego” zwycięzcę Oscara Francisa Forda Coppoli w 1986 roku, a następnie „Moonwalker” z 1988 roku.

Po tym jak wystąpił w pozbawionym blasku sequelu „Breakin’ 2: Electric Boogaloo”, Falcon pojawił się w 1991 roku w „Bill & Ted’s Bogus Journey”, naprzeciwko Keanu Reevesa, a w 1994 roku stworzył choreografię do sekwencji live-action w „Calineczce” Dona Blutha.

Czytaj również:  Kate Middleton w czerwonym garniturze na koncercie koronacyjnym króla Karola III

Weteranka aktorstwa, piosenkarka i choreograf Toni Basil – która wystąpiła u boku Jacka Nicholsona w „Easy Rider” z 1969 roku, stworzyła choreografię do filmu „The Rose” z 1979 roku i zaśpiewała kultowy utwór taneczny z lat 80-tych „Mickey” – również podzieliła się swoimi kondolencjami za pośrednictwem mediów społecznościowych.

„Rest In Peace My long time dear beautiful friend and collaborator over many years – the legendary ground breaking brilliant dancer Pop-n-Taco Bruno Falcon. June 10, 1964-July 2, 2022,” Basil, 78, tweeted wraz z klasycznym klipem wprowadzonym przez braci Smothers, Thomas i Richard.

Latest Posts

Nie przegap