czwartek, 1 czerwca, 2023

Ostatnie posty

Blue Fox nabywa francuski hit „Waiting for Bojangles” z udziałem Virginie Efira (wyłączność)

Blue Fox Entertainment zakupił amerykańskie prawa do filmu StudioCanal Waiting for Bojangles, uznanego przez krytyków francuskojęzycznego romansu w reżyserii Régisa Roinsarda, w którym występują Romain Duris, Virginie Efira i Grégory Gadebois.

Film został wydany we Francji w styczniu i do tej pory zarobił 4,4 mln dolarów. Produkcja StudioCanal, Curiosa Films i JPG Films, film został wyprodukowany przez Oliviera Delbosc i Jean-Pierre Guérin. Blue Fox Entertainment wprowadzi film do USA i Kanady późnym latem w limitowanym/platformowym wydaniu.

W Czekając na Bojanglesa, młody chłopak, Gary, mieszka ze swoimi ekscentrycznymi rodzicami i egzotycznym ptakiem w paryskim mieszkaniu. Każdego wieczoru rodzice Gary’ego – Camille i Georges – tańczą z miłością do swojej ulubionej piosenki „Mr. Bojangles” W domu jest miejsce tylko na zabawę, fantazję i przyjaciół. Ale gdy jego hipnotyzująca i nieprzewidywalna matka zstępuje coraz głębiej w swój umysł, to od Gary’ego i jego ojca, Georgesa, zależy, czy zapewni jej bezpieczeństwo.

„Reżyser Regis Roinsard stworzył olśniewający wizualnie świat z pięknymi postaciami pod przewodnictwem Virginie Efira i Romaina Durisa, którzy przypominają nam, dlaczego kochamy francuskie kino”, powiedział James Huntsman z Blue Fox.

„Po niesamowitym sukcesie Wilka i Lwa, jesteśmy podekscytowani, że możemy rozwijać naszą współpracę i partnerstwo z Blue Fox z Czekając na Bojanglesa,” dodał szef sprzedaży międzynarodowej StudioCanal Chloé Marquet, który negocjował umowę z Huntsmanem. „Po niesamowitym przyjęciu we Francji, nie możemy się doczekać, aż amerykańscy widzowie odkryją tę ponadczasową, unikalną i wyjątkową historię miłosną na dużym ekranie.”

Przejęcie filmu nastąpiło po udanej premierze kinowej filmu familijnego StudioCanal Wilk i Lew , który w lutym wszedł do pierwszej dziesiątki amerykańskiego box office’u, gdzie zarobił ponad 2 miliony dolarów, co uczyniło go jednym z najlepszych niezależnych filmów tego roku.

W Cannes Blue Fox zaprezentuje thriller YA Jane z Madelaine Petsch i Chloe Bailey; Linoleum, przełomową komedię z udziałem Jima Gaffigana i Rhea Seehorn; oraz emocjonalną opowieść o dojrzewaniu Signs of Love z udziałem Hoppera Penna i Dylana Penna.

Czytaj również:  Ruben Ostlund o satyrze na kapitalizm "Trójkąt smutku

Latest Posts

Nie przegap