piątek, 2 czerwca, 2023

Ostatnie posty

Bette Midler odpowiada na komentarze dotyczące jej tweetów o „wymazywaniu” kobiet

Bette Midler znalazła się pod ostrzałem mediów społecznościowych po tweetach o „wymazywaniu” kobiet w następstwie decyzji Sądu Najwyższego o obaleniu Roe v. Wade, z komentarzami, które niektórzy uznali za transfobiczne.

W niedzielę, w tym, co wydawało się być odniesieniem do Roe wiadomości, Midler zatweetowała, „KOBIETY ŚWIATA! Jesteśmy pozbawione naszych praw nad naszymi ciałami, naszym życiem, a nawet naszym imieniem! Nie nazywają nas już 'kobietami’; nazywają nas 'rodzącymi’ lub 'miesiączkującymi’, a nawet 'ludźmi z waginami’! Nie pozwólcie, by was wymazali! Każdy człowiek na ziemi jest wam winien!”

Tweet wywołał burzę kontrowersji, zbierając ponad 20 000 odpowiedzi, z których znaczna część krytykowała Midler za użycie języka, który niektórzy uważają za antytransowy, ponieważ wykluczał osoby trans, które potrzebują opieki aborcyjnej. Bardziej ekstremalna reakcja spowodowała, że niektórzy użytkownicy oskarżyli Midler o bycie „TERF”, czyli transwykluczającą reakcyjną feministką, epitet, który został użyty przeciwko J.K. Rowling. Niektórzy nawet rzucili pomysł zbojkotowania nadchodzącego Hocus Pocus sequela na Disney+, w którym Midler powtarza swoją rolę jako Winifred.

Wśród zwykłych skrajnych reakcji na Twitterze, autorka Katie Mack podsumowała problem z tweetem Midler, „Termin 'pregnant people’ obejmuje kobiety w ciąży & także ludzi, którzy są w ciąży, ale nie są kobietami. To w żaden sposób nie wymazuje/zaprzecza kobietom; jest po prostu bardziej inkluzywne. Jestem kobietą. Mam przyjaciół, którzy nie są kobietami, ale mogą zajść w ciążę. Język, który obejmuje je, nie robi mi krzywdy.”

Backlash przeciwko Midlerowi przychodzi w czasie, gdy niektóre stany szukają ograniczenia opcji opieki zdrowotnej dla osób transseksualnych. W lutym, Texas Gov. Gregg Abbott poinstruował stanowe agencje zdrowia, aby rozpoczęły dochodzenie w sprawie rodziców, którzy pozwalają swoim transgenderowym dzieciom na operacje potwierdzające płeć. Abbott określił takie operacje jako „znęcanie się nad dziećmi.”

Czytaj również:  'Star Wars': Steven Knight zajmie się pisaniem nowego filmu po odejściu Damona Lindelofa

We wtorek, próbując zapewnić kontekst swojemu oryginalnemu tweetowi, Midler podzieliła się na swoim koncie na Twitterze artykułem opinii New York Timesa autorstwa Pameli Paul. Paul argumentowała, że „skrajna prawica i skrajna lewica znalazły jedyną rzecz, co do której mogą się zgodzić: Kobiety się nie liczą”

Udostępniając link, Midler zatweetowała: „LUDZIE ŚWIATA! Mój tweet o kobietach był odpowiedzią na ten fascynujący i dobrze napisany kawałek w NYT z 3 lipca. Nie było intencji niczego wykluczającego czy transfobicznego w tym, co powiedziałam; nie chodziło o to.”

Kontynuowała, „Chodziło o to samo stare gówno, które kobiety – WSZYSTKIE KOBIETY – znosiły od czasów jaskiniowców. Nawet wtedy mężczyźni byli na pierwszym miejscu.”

The Hollywood Reporter skontaktował się z przedstawicielami Midler w celu uzyskania komentarza.

Latest Posts

Nie przegap