piątek, 2 czerwca, 2023

Ostatnie posty

Bethlyn Hand, była dyrektor wykonawcza Motion Picture Association of America, zmarła w wieku 85 lat

Bethlyn Hand, była wieloletnia seniorka w Motion Picture Association of America, zmarła 14 lutego na chorobę Alzheimera. Miała 85 lat.

Hand dołączyła do MPAA wkrótce po tym, jak Jack Valenti został prezesem hollywoodzkiego stowarzyszenia handlowego i została przez 37 lat. Jedna z najpotężniejszych kobiet-kierowników w przemyśle filmowym w latach 90-tych, awansowała na starszego wiceprezesa ds. reklamy i administracji w MPAA i została wybrana przez The Hollywood Reporter jako jedna z Hollywood’s Most Powerful Women. „Była przy moim boku na samym początku mojej kadencji w MPAA. Dostałem wiele kredytów za to, co zrobiła” – powiedział Valenti w 2003 roku z okazji przejścia Hand na emeryturę w MPAA.

Podczas swojej długiej kadencji Hand stała się znana w branży z zatwierdzania lub odrzucania kampanii marketingowych filmów, zgodnie z wytycznymi programu ratingowego MPAA. W 1978 roku odrzuciła zwiastun filmu Hala Ashby’ego Coming Home, ponieważ pokazywał on Jane Fondę noszącą obrączkę ślubną podczas pobytu w łóżku z Jonem Voightem, grającym postać, która nie była jej mężem. „Nie pozwoliłbym na obrączkę, ponieważ pokazywała ona, że była w kompromitującej pozycji poza swoim małżeństwem. A teraz nikogo to nie obchodzi,” Hand powiedział Associated Press w 2002 roku.

Często zdarzało się, że najpotężniejsi gracze w Hollywood zwracali się do niej z prośbą o umieszczenie w trailerze bardziej drapieżnych lub prowokacyjnych treści. „Z filmami dla nastolatków, zawsze jest dużo więcej seksu, który marketerzy chcą w reklamie, niż my się zgodzimy. W przypadku trailera jesteś zniewoloną publicznością” – zauważyła kiedyś Hand.

Urodzona 30 stycznia 1938 r. Hand wychowała się w Houston w Teksasie, a następnie studiowała dziennikarstwo na Uniwersytecie Teksańskim. Jej brat Lloyd został byłym szefem protokołu Lyndona Johnsona. W 1966 roku przeniosła się do Waszyngtonu i dołączyła do MPAA, pracując u boku Valentiego. W 1975 roku przeniosła się do biura MPAA w Burbank, w Los Angeles, by kierować działem reklamy.

Czytaj również:  Michael Cera o berlińskim wejściu do 'The Adults', 'Barbie', medytacji z Davidem Lynchem i unikaniu światła reflektorów: "Jestem po prostu bardzo wrażliwą osobą"

Hand była również członkiem oddziału public relations Motion Picture Academy of Arts and Sciences i służyła w Public Relations Coordinating Committee, który zajmuje się sprawami prasowymi podczas rozdania nagród Akademii. Pełniła również funkcję wiceprzewodniczącej Kalifornijskiej Komisji Filmowej.

Przeżyli ją brat Lloyd i szwagierka Anna; trzy siostrzenice; pięć prababć i siostrzeńców; oraz cztery prababcie i siostrzeńcy.

Latest Posts

Nie przegap