czwartek, 1 czerwca, 2023

Ostatnie posty

Ben Stiller spotyka się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Żeleńskim: „Jesteś moim bohaterem”

Ben Stiller spotkał się w poniedziałek w Kijowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zelenskim.

Hollywoodzki aktor i reżyser odwiedził Ukrainę jako Ambasador Dobrej Woli UNHCR i spotkał się z Żeleńskim po zwiedzeniu okupowanych osiedli w regionie kijowskim, podała w komunikacie prasowym oficjalna strona przywódcy Ukrainy.

W wideo, które pojawiło się na Twitterze, Stiller i Zelensky serdecznie się przywitali, zanim usiedli, aby omówić trudną sytuację uchodźców w rozdartym wojną kraju wysiedlonym przez inwazję Rosji i jej wojska. „Jesteś moim bohaterem!”, powiedział rozradowany Zoolander gwiazda w pewnym momencie podczas wizyty, która obchodziła Światowy Dzień Uchodźcy.

Stillerowi towarzyszyła przedstawicielka UNHCR na Ukrainie, Karolina Lindholm Billing, która wraz z hollywoodzkim aktorem przeszła przez zrujnowane dzielnice mieszkalne Irpina, rozmawiając z ludźmi, którzy przeżyli okupację.

„Jedną rzeczą jest zobaczyć te zniszczenia w telewizji lub na portalach społecznościowych. Inną rzeczą jest zobaczyć to wszystko na własne oczy. To o wiele bardziej szokujące” – powiedział Zelensky’emu Stiller.

„To co widziałeś w Irpieniu jest zdecydowanie straszne” – powiedział w odpowiedzi Zelensky. „Ale jeszcze gorzej jest po prostu wyobrazić sobie, co dzieje się w osiedlach, które wciąż są pod tymczasową okupacją na wschodzie”.

Zelensky i Stiller omówili wsparcie dla tymczasowo przesiedlonych osób na Ukrainie, a także tych w Polsce, z którymi Stiller odwiedził się w niedzielę. Zelensky podkreślił również łamanie praw Ukraińców przymusowo deportowanych do Rosji, w tym dzieci.

Pod koniec lutego rosyjski prezydent Władimir Putin rozpoczął inwazję wojskową na Ukrainie, która od tego czasu eskalowała do daleko idącego globalnego kryzysu i wywołała silne wsparcie dla narodu ukraińskiego ze strony czołowych mediów i przemysłu rozrywkowego.

Stiller pojawił się również w osobnym apelu wideo, który strumieniował się na stronie Instagrama UNHCR. „Hej, jestem Ben Stiller i jestem tutaj na Ukrainie. Wojna i przemoc wyniszczają ludzi na całym świecie. Nikt nie wybiera ucieczki ze swojego domu. Szukanie bezpieczeństwa jest prawem. I musi być ono podtrzymywane dla każdego człowieka” – powiedział.

Czytaj również:  Leonardo DiCaprio zeznaje w sprawie prania pieniędzy rapera Fugees, Prakazrela "Prasa" Michela

Latest Posts

Nie przegap