piątek, 2 czerwca, 2023

Ostatnie posty

’Arrested Development’: Netflix zyskuje wyłączne prawa do streamingu wszystkich sezonów

Netflix będzie wyłącznym domem streamingowym dla wszystkich pięciu sezonów Arrested Development w USA jeszcze w tym roku, The Hollywood Reporter potwierdził w piątek.

Chociaż ostatnie dwa sezony sitcomu zostały stworzone jako koprodukcja między Netflix, 20th Century Fox Television i Imagine Entertainment, Netflix wcześniej spodziewał się stracić wszystkie pięć sezonów Arrested Development 15 marca z powodu zakończenia umowy licencyjnej, ale ostatecznie program nigdy nie został usunięty.

Renegocjowana umowa, po raz pierwszy zgłoszona przez Vulture, spowoduje, że wszystkie pięć sezonów pozostanie na Netflixie, podczas gdy pierwsze trzy sezony opuszczą Hulu, rzecznik streamera obsługiwanego przez Disneya powiedział THR. Nie jest od razu jasne, jaka data opuści Hulu. Według Vulture, Disney – którego 20th Television kontrolowało prawa – będzie miał możliwość sprzedania praw do telewizji linearnej własnym sieciom kablowym lub firmie zewnętrznej.

Arrested Development po raz pierwszy miał swoją premierę w 2003 roku na Foxie, a później trafił do nagrody Emmy za najlepszy serial komediowy w 2004 roku. Pokaz został ostatecznie anulowany przez Fox w 2006 roku, ale później został ożywiony przez Netflix w 2013 roku. Sitcom otrzymał dwa kolejne finałowe sezony jako koprodukcja Netflix, a ostatni odcinek został wydany w 2019 roku.

Sitcom został stworzony przez Mitchella Hurwitza i zagrał Jason Bateman, Michael Cera, Jeffrey Tambor, Jessica Walter, Will Arnett, Tony Hale, Portia de Rossi, David Cross i Alia Shawkat. Ron Howard pełnił funkcję producenta wykonawczego i narratora, a później pojawiał się na ekranie.

Czytaj również:  Ozzy Osbourne, Mick Jagger, Rod Stewart składają hołd Jeffowi Beckowi: "No One Played Guitar Like Jeff"

Latest Posts

Nie przegap