piątek, 2 czerwca, 2023

Ostatnie posty

AMC Theatres rozstrzyga pozew akcjonariuszy dotyczący planów odwrotnego podziału akcji

AMC Theatres rozstrzygnęło sprawę sądową z udziałem akcjonariuszy, która zagrażała planowanemu odwrotnemu podziałowi akcji wynikającemu z konwersji jednostek uprzywilejowanego kapitału własnego AMC (APE) na akcje zwykłe.

AMC Entertainment Holdings, rodzic megawystawcy i kierowany przez CEO Adama Arona, w pliku SEC powiedział, że zawarł 2 kwietnia umowę ugodową, w wyniku której posiadacze akcji zwykłych AMC otrzymają jedną akcję za każde 7,5 posiadanych akcji po planowanym podziale 10 na 1.

Ugoda w sprawie AMC Entertainment Holdings Inc. Stockholder Litigation case w sądzie kanclerskim w Delaware jest wyceniana na ponad 100 mln USD, na podstawie ostatnich cen transakcyjnych akcji AMC – podają prawnicy reprezentujący pozew akcjonariuszy.

„Ugoda zapewnia inwestorom dodatkowe akcje w ramach zaspokojenia ich roszczeń z tytułu praw głosu, jednocześnie pozwalając spółce na postęp w realizacji planu spłaty zadłużenia. Posiadacze akcji zwykłych będą mieli większy udział w AMC, ponieważ spółka kontynuuje swoją drogę do uzdrowienia”, powiedzieli w oświadczeniu posiadacze akcji reprezentowani wspólnie przez firmy prawnicze Bernstein Litowitz, Grant & Eisenhofer, Fields Kupka & Shukurov i Saxena White.

Pozew akcjonariuszy miał na celu zablokowanie planu zarządu AMC dotyczącego zwiększenia liczby autoryzowanych akcji bez rekompensaty dla istniejących posiadaczy akcji zwykłych. W dniu 14 marca akcjonariusze zagłosowali za zezwoleniem spółce dominującej AMC Theatres na zamianę jednostek APE na akcje zwykłe spółki.

Wiadomość o ugodzie w sprawie pozwu sprawiła, że akcje AMC Theatres spadły o 1,07 USD, czyli 21 procent, do 4,04 USD w handlu po godzinach, podczas gdy wartość jednostek APE wzrosła o 27 centów, czyli nieco ponad 18 procent, do 1,75 USD.

AMC Theatres otrzymało również zgodę od inwestorów na odwrotny podział akcji, aby pomóc mega-wystawcy w kontynuacji sprzedaży akcji, zamiast jednostek APE, w celu zmniejszenia wysokiego zadłużenia. Konwersja jednostek APE zatwierdzona przez inwestorów może zostać opóźniona w związku z możliwym przesłuchaniem w sprawie nakazu sądowego w Delaware Chancery Court zaplanowanym na 27 kwietnia.

Czytaj również:  Berlin: Toksyczna męskość w thrillerze Jesse Eisenberga "Manodrome" poprzedza Andrew Tate'a, mówi reżyser

Sąd w Delaware zezwolił na przeprowadzenie głosowania 14 marca w sprawie konwersji jednostek uprzywilejowanych APE, ale planowane przesłuchanie sądowe w kwietniu może opóźnić wszelkie nowe działania związane z pozyskiwaniem długu przez AMC po głosowaniu akcjonariuszy.

Latest Posts

Nie przegap