20 kwietnia 2023 r. |21:05

Alec Baldwin liczy swoje błogosławieństwa po tym, jak prokuratorzy w sprawie strzelaniny w „Rdzy” ogłosili, że wycofują wszystkie zarzuty przeciwko niemu.

Zdobywca nagrody Emmy, 64-letni aktor, wziął na Instagram w czwartek, aby podziękować swojej żonie, Hilarii Baldwin, i adwokatowi Luke’owi Nikasowi za pomoc w przejściu przez trudny czas.

„Zawdzięczam wszystko, co mam tej kobiecie”, podpisał flick przytulony do swojej żony, dodając „(i do ciebie, Luke)”

Post pojawił się zaledwie kilka godzin po tym, jak ujawniono, że specjalni prokuratorzy Kari Morrissey i Jason Lewis planowali oddalić jego zarzuty o nieumyślne spowodowanie śmierci bez uszczerbku.

Alec Baldwin and wife Hilaria Baldwin.
„Wszystko co mam zawdzięczam tej kobiecie” Alec Baldwin podpisał zdjęcie ze swoją żoną Hilarią Baldwin.
Instagram

„Jesteśmy zadowoleni z decyzji o oddaleniu sprawy przeciwko Alecowi Baldwinowi i zachęcamy do przeprowadzenia właściwego dochodzenia w sprawie faktów i okoliczności tego tragicznego wypadku,” adwokaci Baldwina, Luke Nikas i Alex Spiro, powiedzieli CNN.

Pomimo dobrych wiadomości, Morrissey powiedział, że zwolnienie jest „tymczasowe w oczekiwaniu na dalsze dochodzenie”, biorąc pod uwagę fakt, że współoskarżona Hannah Gutierrez-Reed nie została jeszcze oczyszczona.

Operatorka Halyna Hutchins została zabita na planie filmowym w październiku 2021 roku po tym, jak żywy nabój został przypadkowo wystrzelony z broni Aleca, trafiając ją w klatkę piersiową.

Halyna Hutchins
Halyna Hutchins została tragicznie postrzelona i zabita na planie filmu „Rust” w 2021 roku.

Reżyser Joel Souza również został postrzelony i ranny, ale nie wniesiono żadnych zarzutów w związku z jego obrażeniami.

Alec utrzymywał swoją niewinność, nie przyznając się do winy w związku z zarzutami – które mogły go wysłać do więzienia na 18 miesięcy – w lutym.

Dla więcej Page Six you love …


  • Słuchaj naszego cotygodniowego podcastu „Słyszymy”
  • Zapisz się do naszego codziennego newslettera
  • Kupuj nasz ekskluzywny towar

Tymczasem wsparcie Hilarii dla Aleca nigdy nie osłabło, a instruktorka jogi często chwaliła swojego męża w mediach społecznościowych.

Alec Baldwin on
Alec ćwiczył do sceny w filmie westernowym, kiedy jego rekwizytowa broń, w której znajdowały się żywe naboje, wybuchła.
Alec Baldwin/Instagram

Przypadkowo, „Rdza” ma wznowić filmowanie w Montanie w tym tygodniu, z pomocą wdowy po Hutchinsie, Matthew Hutchinsa, który jest teraz producentem wykonawczym filmu.

Czytaj również:  Katy Perry wystąpi w złotej sukni na koncercie koronacyjnym króla Karola III

Alec osiągnął ugodę z rodziną Hutchinsa w pozwie o bezprawną śmierć wkrótce po tragicznej strzelaninie.

Aktor wciąż jest pozywany przez trzech członków załogi „Rdzy”, którzy twierdzą, że od czasu incydentu cierpią na niepokój i objawy zespołu stresu pourazowego.