środa, 29 marca, 2023

Ostatnie posty

AARP Movies for Grownups Awards: 'Top Gun: Maverick” uznany za najlepszy film

Top Gun: Maverick został uznany za najlepszy film podczas AARP The Magazine 21. dorocznych nagród Movies for Grownups w sobotę, a Michelle Yeoh, Brendan Fraser, Baz Luhrmann, Sheryl Lee Ralph i Jeff Bridges również zabrali do domu niektóre z głównych wyróżnień nocy. Jamie Lee Curtis została uhonorowana nagrodą AARP Career Achievement Award, zaledwie kilka dni po otrzymaniu swojej pierwszej nominacji do Oscara za film Wszystko naraz.

Nagrody Movies for Grownups, po raz kolejny prowadzone przez Alana Cumminga, są uhonorowaniem projektów, które przemawiają do dojrzałych widzów, a jednocześnie wspierają publiczność powyżej 50 roku życia. Cumming, który wielokrotnie gościł na gali rozdania nagród, otworzył noc z muzycznym numerem w post-pandemicznym powrocie imprezy, żartując, „tak miło jest być z powrotem tam, gdzie nasze miejsce: w eleganckiej sali balowej w Beverly Hills”

Wśród największych nagród wieczoru Austin Butler był pod ręką, aby wręczyć nagrodę dla najlepszego reżysera Bazowi Luhrmannowi, ponieważ filmowiec zadedykował nagrodę samemu Elvisowi Presleyowi i przekazał specjalne podziękowania rodzinie Presleyów. Annette Bening wręczyła nagrodę dla najlepszej aktorki drugoplanowej swojej bliskiej przyjaciółce, Judith Ivey z Women Talking, a Gabriel LaBelle z The Fabelmans wręczył nagrodę dla najlepszego aktora drugoplanowego swojemu partnerowi Juddowi Hirschowi, który zażartował, że radzi młodym aktorom: „dobrze się odżywiajcie, ćwiczcie, nie bierzcie narkotyków i czekajcie około 60 lat, żeby dostać jedną z tych nagród”

W połowie nocy Brian Tyree Henry zajął scenę, aby przedstawić nagrodę za osiągnięcia w karierze Curtisa, wspominając, jak dwaj po raz pierwszy spotkali się w samolocie, a następnie ponownie połączyli się po latach i zostali przyjaciółmi. „Robię to już wystarczająco długo, jestem dorosły i zrobiłem wiele filmów, które zachwyciły wielu dorosłych ludzi”, Curtis powiedział tłumowi Beverly Wilshire, „i dla wszystkich tych filmów i dla wszystkich tysięcy ludzi, którzy za nimi stoją, i dla wszystkich legionów fanów, którzy użyli swoich dobrych dolarów po opodatkowaniu, aby je zobaczyć, dla nich wszystkich i wszystkich w tym pokoju, dorosłych miłośników kina, jestem wdzięczny za tę grę w życie, ponieważ kreatywność jest osiągnięciem życia”

Czytaj również:  Koordynatorzy postprodukcji w stanie Nowy Jork głosują za przystąpieniem do związku zawodowego CWA

Po stronie telewizyjnej pokazu nagród, Bridges i Ralph wzięli do domu najlepszego aktora i aktorkę, odpowiednio, jak Ralph dała jedną ze swoich słynnych namiętnych przemówień akceptacyjnych, wskazując na Warrena Littlefielda na widowni i drażniąc „jest jeszcze czas, kochanie”, przed przejściem do Luhrmanna, aby zadeklarować, „Jestem gotowy na moje zbliżenie”

„Życie było dla mnie bardzo, bardzo dobre i cieszę się, że stoję tu jako dorosła kobieta” – kontynuowała Lee, drocząc się, że kiedy Quinta Brunson przyniosła jej rolę w Abbott Elementary, Brunson powiedziała jej: „Nie wyglądasz na swój wiek, ale sprawimy, że będziesz wyglądać na swój wiek” i przystąpiła do podziękowania działowi fryzur i makijażu „za wykonanie tak dobrej roboty”

Później w show, Stephanie Hsu zajęła scenę, aby zaprezentować najlepszą aktorkę dla Yeoh, i chociaż Yeoh nie była obecna (jest obecnie w Londynie kręcąc Wicked), wysłała wideo przemówienie, w którym omówiła, jak została przyciągnięta do Everything Everywhere All at Once, ponieważ była to historia dla dorosłych. „W wieku 60 lat wiedziałam, co rola Evelyn Wang oznacza dla mnie jako aktora, ale naprawdę nie miałam pojęcia, jak ktokolwiek, a tym bardziej ludzie w naszym wieku, odniosą się do niej, czy w ogóle ją polubią. Ale wy to zrobiliście; przyjęliście nasz film i rozpoczęliście rozmowę między pokoleniami.”

Hong Chau z „The Whale” wręczył nagrodę dla najlepszego aktora partnerowi Fraserowi, który żartował, że czuje się dziwnie siedząc przy dorosłym stole jako dziecko w sercu.

„Stoję przed wami jako nominowany do Oscara” – powiedział Fraser do wielkich braw. „Wiem, że życie nie zaczyna się w wieku 50 lat, ale może się odnowić i nagrodzić poza naszymi najśmielszymi marzeniami. Jestem tego dowodem, podobnie jak wiele osób w tej sali. Wiem również, że gdybym widział połowę tej odnowy i nagród 20, 25 lat temu, nie miałbym kwalifikacji do obsługi tego sprzętu. To byłoby zbyt wiele, zbyt szybko”, dodając: „Mam szczęście, że jestem zaproszony wśród nielicznych, którzy dostają możliwość wykonywania mojej pracy, która jest najlepszą pracą na świecie.”

Czytaj również:  Gdzie oglądać nagrodzony Oscarem film 'Top Gun: Maverick" online

Top Gun: Maverick gwiazda Glen Powell wręczył ostatnią nagrodę nocy, najlepszy obraz producentowi filmu Jerry’emu Bruckheimerowi. Odnosząc się do sukcesu sequela, zauważył: „Jestem ogromnie wdzięczny milionom fanów w każdym wieku, a zwłaszcza dorosłej publiczności, która wyszła ze swoich domów, aby obejrzeć Top Gun: Maverick w czasie, gdy wielu z nich od lat nie było w teatrze.”

„Na tym polega siła filmów” – kontynuował Bruckheimer. „Przyciągają one ludzi z różnych środowisk, wszystkich warstw społecznych, aby mieć wspólne doświadczenie, aby wnieść trochę magii do ich życia” Wyraził również specjalne uznanie dla oryginalnego reżysera Top Gun Tony’ego Scotta, „wizualnego geniusza, którego wyobraźnia wciąż inspiruje nas wszystkich.”

Nagrody AARP The Magazine za filmy dla dorosłych będą transmitowane w całym kraju przez Great Performances w PBS 17 lutego.

Poniżej znajduje się pełna lista zwycięzców AARP:

Osiągnięcia w karierze: Jamie Lee Curtis

Najlepszy film/najlepszy film dla dorosłych: Top Gun: Maverick

Najlepsza aktorka: Michelle Yeoh (Everything Everywhere All at Once)

Najlepszy aktor: Brendan Fraser (The Whale)

Najlepsza aktorka drugoplanowa: Judith Ivey (Women Talking)

Najlepszy aktor drugoplanowy: Judd Hirsch (The Fabelmans)

Najlepszy reżyser: Baz Luhrmann (Elvis)

Najlepszy Scenariusz: Kazuo Ishiguro (Living)

Najlepszy zespół: She Said

Najlepszy zespół międzypokoleniowy: Till

Najlepsza kapsuła czasu: Elvis

Najlepsza dorosła historia miłosna: Good Luck to You, Leo Grande

Najlepszy film dokumentalny: Gabby Giffords Won’t Back Down

Najlepszy film zagraniczny: The Quiet Girl (Irlandia)

Najlepsza aktorka (TV): Sheryl Lee Ralph (Abbott Elementary)

Najlepszy aktor (telewizyjny): Jeff Bridges (The Old Man)

Najlepszy serial telewizyjny: The Old Man

Najlepszy film telewizyjny/serial limitowany: Czarny ptak

Latest Posts

Nie przegap