Strona główna Wydarzenia Wywiad z Sylwią Puciato stylistką fryzur w The Voice of Poland

Wywiad z Sylwią Puciato stylistką fryzur w The Voice of Poland

3361
PODZIEL SIĘ

Wiecie kto jest stylistą fryzur w The Voice of Poland oraz The Voice of Poland Kids ? My wiemy – to Sylwia Puciato! Sprawdź jak wygląda praca stylistki fryzur i jakie są kulisy programu?

Stylistka fryzur w The Voice of Poland oraz w The Voice of Poland Kids, współzałożycielka pracowni Masterlook, prowadząca szkolenia fryzjerskie i makijażowe, pracuje z gwiazdami. Rozmawiamy z Sylwią o pracy i pasji.

Jak to się zaczęło makijaże, fryzury? Od zawsze wiedziałam, że będą to włosy. Droga nie była łatwa. W tamtym czasie , zawód fryzjer nie cieszył się uznaniem – mama, babcia mówiły „Fryzjer? Co to za praca?!” Skończyłam liceum, studia i wtedy postanowiłam, że już czas by realizować marzenia.

 

Jesteś stylistką fryzur w The Voice of Poland oraz w wersji dla młodszych The Voice of Poland Kids. Czy czujesz presję poniekąd uczestnictwa w programach na żywo ?

Teraz właściwie już nie, ponieważ pracowałam przez osiem edycji The Voice of Poland. Pierwsze dwie edycje były stresujące bo jest to program na żywo, nie było czasu na pomyłki. W tej chwili wiem jak to wygląda i razem z Aleksandrą Oleczek, która pozwoliła mi zacząć przygodę z programem, świetnie się uzupełniamy i wiemy jak planować czas. Mamy zgrany zespół i teraz jest ekscytacja i adrenalina, że pracujemy przy tak dużym programie, możemy tworzyć, użyć swojej kreatywności. 

Jak Ci się pracuje z prowadzącymi czyli Tomkiem Kammelem i Barbarą Kurdej Szatan?

Tomek mnie absolutnie zafascynował, inteligentny, przystojny, szarmancki mężczyzna z poczuciem humoru. Jestem fanką Tomka. Prowadzące choć się zmieniały, to zawsze były kobietami pięknymi i profesjonalnymi w swojej pracy.

Czy przy każdej edycji programu The Voice of Poland masz swoich faworytów ?

To jest różnie, bo raczej nie znam się na śpiewaniu. Bardziej jestem pod wrażeniem ich talentu, w każdym pomieszczeniu słychać śpiew. W charakteryzatorni, przy czesaniu, przy makijażu ciągle śpiewają.

Ile czasu spędzasz na planie w dniu nagrania ?

Z reguły cały dzień. Tydzień wcześniej wymieniamy się e-mailami między sobą, opiniami, inspirujemy się, konsultujemy i to jest bardzo ważne . Zaczynamy pracę wcześnie rano i jesteśmy cały dzień, czasami trzeba coś zmienić, poprawić a często koncepcja zmienia się w trakcie.

Czy masz jakieś sposoby na makijaż i włosy by wyglądać dobrze na co dzień ?

Tak- zdecydowanie tak! Jeśli chodzi o makijaż to ja maluję się jak przeciętna Polka , 10 minut palcami, bez użycia pędzli, bo często nie mam czasu- chyba że na specjalne okazje, to wtedy trwa to dłużej . Moim znakiem rozpoznawczym są widoczne kreski, które sprawnie maluję w kilka sekund. Jeśli chodzi o włosy to stosuję wałki, które przechodzą już do lamusa, a ja je lubię i cenię. Prowadząc szkolenia w pracowni Masterlook, wiem że moja praca to pasja, a moja pasja to moja praca.

Tekst: Marta Rodzik, zdjęcia: prywatne archiwum Sylwii Puciato i instagram

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here