641 total views, 3 views today

„Śmiech to zdrowie” każdy Wam to powie! Ludzie uśmiechnięci są lepiej „odbierani” przez otoczenie, szybciej i łatwiej nawiązują kontakty z innymi. Szeroki uśmiech sprawia, że stajemy się piękniejsi. Z uśmiechem na buzi po prostu żyje się lekko i przyjemniej. 

Dlaczego jeszcze warto się uśmiechać?

  • Uśmiech przynosi nam ukojenie i spokój. To fantastyczny sposób na zrelaksowanie się i odstresowanie.
  • Uśmiechając się spowalniamy pracę naszego tętna, spada też ciśnienie, a wzrasta nasza odporność i wydłuża się średnia długość naszego życia. Tak, tak dobrze czytacie! Optymiści żyją dużej! Nie narzekajmy więc, tylko się uśmiechajmy, będziemy czuli się znacznie lepiej, wyglądali młodziej i piękniej. Czegóż chcieć więcej?:)
  • Panie nie zapominajcie, że mężczyźni bardziej cenią nas za uśmiech, nie makijaż. Promienna twarz jest o wiele bardziej atrakcyjna, niż sztuczne rzęsy.
  • Uśmiech sprawia, że czujemy się szczęśliwsi, a do tego stanu wszyscy dążymy.
  • Ludzie uśmiechnięci pracują bardziej efektywnie, gdyż potrafią się koncentrować o wiele lepiej od osób zdenerwowanych i spiętych.
  • Gdy nam smutno, gdy nam źle często i gęsto włączamy sobie jakieś śmieszne komedie. Wiecie dlaczego? Odpowiedź jest zaskakująco prosta! Uśmiech jest uznawany za naturalny lek przeciwbólowy. Śmiejąc się, uśmierzamy swój ból i zapominamy o troskachJ
  • Uśmiech dodaje nam pewności siebie i sprawia, że wzbudzamy u innych duże zaufanie. Nie zapominajmy o nim szczególnie podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Pamiętajmy, że pracodawcy chętniej nawiązują współpracę z ludźmi uśmiechniętymi i otwartymi na innych, a nie smutnymi i poważnymi.

    Fot. Unsplash

Wybierajmy uśmiech, a nie marudzenie. Życie jest i tak zbyt skomplikowane, żeby doszukiwać się nowych problemów. Lepiej jest stawiać czoła nowym wyzwaniom i z uśmiechem podejmować się ich rozwiązania. Śmiejąc się sprawiamy, że świat staje się coraz piękniejszy, a ludzie coraz lepsi.

Pamiętajmy zatem, że „Uśmiech to magia. Powstaje z niczego, a potrafi zdziałać cuda!”.

Zobacz także: 15 minimalistycznych tatuaży, które będziesz chciał mieć od zaraz!

Autor:Justyna Figiel