531 total views, 3 views today

Nie musisz ćwiczyć każdego dnia a i tak możesz cieszyć się zdrowiem. Naukowcy z Uniwersytetu w Sydney przeprowadzili badania z których wynika że ci, którzy ćwiczą dwa razy w tygodniu mają mniejsze prawdopodobieństwo śmierci z powodu zachorowań na raka lub choroby układu krążenia w przeciwieństwie do osób prowadzących siedzący tryb życia.

fot. Unsplash

Przeprowadzone badanie określało ćwiczących dwa razy w tygodniu jako tych którzy osiągnęli 75 minut  w tygodniu energicznych ćwiczeń lub 150 minut w tygodniu umiarkowanych ćwiczeń w dwóch treningach. Przeanalizowali oni ankiety 63 591 respondentów i ustalili, że ryzyko śmiertelności dla aktywnych osób dorosłych było o 30% niższe niż u tych, którzy rzadko lub nigdy nie ćwiczyli. Tak więc dwie umiarkowane sesje ćwiczeń tygodniowo mogą dosłownie uratować życie.

Jest to bardzo zachęcająca wiadomość, że bycie aktywnym fizycznie tylko raz lub dwa razy w tygodniu wiąże się z niższym ryzykiem śmierci, nawet wśród osób, które wykonują jakąś aktywność, ale nie całkiem spełniają zalecany poziom wysiłku” – mówi autor badania Emmanuel Stamatakis z University of Sydney.

Więc wszystko co musisz zrobić to dwa razy w tygodniu umiarkowanej aktywności fizycznej żeby zachować zdrowie.

fot. Unsplash

Zobacz także: Jak prowadzić zdrowy styl życia – 6 zasad!