822 total views, 3 views today

Odkryj wschód Polski – pociągiem PKP Intercity z Warszawy do Białegostoku

Położony na północnym wschodzie Polski Białystok nie jest typowo turystycznym miastem, co w tym przypadku stanowi duży plus. Dzięki temu, wybierając się na wycieczkę do stolicy Podlasia, mamy gwarancję, że czas tam spędzony przyniesie nam ukojenie i oczekiwany relaks. Istotną rolę odgrywają w tym przestrzenie zielone, takie jak lasy, łąki czy parki, których na Podlasiu jest wyjątkowo wiele. Z uwagi na bliskość natury, miłośnicy przyrody i długich spacerów świetnie poczują się w Białymstoku. Jednak miasto to nie zapomina o turystach, co widać w szerokiej ofercie gastronomicznej czy atrakcjach pozwalających w ciekawy sposób spędzić czas w Białymstoku. To urokliwe i klimatyczne miasto z pewnością pozytywnie zaskoczy wielu odwiedzających.

Pociągiem do Białegostoku – tanie bilety, wysoki standard

Wybierając podróż pociągiem PKP Intercity z Warszawy do Białegostoku, mamy możliwość wyboru najbardziej odpowiadającego godzinowo połączenia. Przewoźnik oferuje dużą ilość codziennych połączeń o każdej porze dnia. Zdecydować się można na połączenie poranne, popołudniowe lub wieczorne. Jakie inne zalety posiada podróż pociągiem PKP Intercity?

  • Tanie bilety taniomiastowe: bilety PKP Intercity w relacji Warszawa-Białystok objęte są taryfą taniomiastową. Oznacza to, że cena biletu normalnego w drugiej klasie wynosi 30 złotych. Przewoźnik uwzględnia liczne zniżki i ulgi, które uprawniają do zakupu tańszych biletów – między innymi uczniowie, studenci czy seniorzy zapłacą mniej.
  • Krótki czas podróży: wybierając transport kolejowy z Warszawy do Białegostoku składami PKP Intercity, na miejsce dotrzeć można w 2 godziny 16 minut.
  • Oszczędność czasu: jadąc pociągiem z Warszawy do Białegostoku, nie musimy tracić czasu na stanie w korkach, a czas spędzony w pociągu możemy wykorzystać w dogodny sposób: czytając książkę, oglądając film, pracując na komputerze czy rozmawiając z towarzyszami podróży. Co więcej, w przeciwieństwie do podróży samochodem, ciepły posiłek możemy zjeść w trakcie jazdy. W pociągach PKP Intercity, w których jest przedział restauracyjny WARS, możemy zakupić wybrane dania czy wypić aromatyczną kawę.
  • Łatwy dojazd na dworzec: dworce kolejowe zlokalizowane są w centralnych częściach miast, dzięki czemu łatwo i szybko dotrzemy do nich komunikacją miejską lub spacerem. W Białymstoku odległość z dworca kolejowego do centrum miasta pokonamy szybko i z łatwością.

Bilety taniomiastowe z Warszawy do Białegostoku

Planując podróż na trasie Warszawa – Białystok, bilet można kupić na różne sposoby. Tanie bilety taniomiastowe w ofercie PKP Intercity zakupić można:

  • w kasach biletowych na dworcach kolejowych;
  • w biletomatach, które zlokalizowane są w miejscach cieszących się duża popularnością wśród podróżujących. Położenie urządzeń można sprawdzić na stronie przewoźnika PKP Intercity;
  • za pośrednictwem strony internetowej PKP Intercity, na której znajdziemy praktyczną wyszukiwarkę. Wystarczy wskazać miejsce docelowe oraz termin podróży, a następnie opłacić bilety za pomocą wybranej metody;
  • za pomocą aplikacji mobilnej IC Mobile Navigator, dostępnej w wersji na tablet i telefon. Za jej pośrednictwem nie tylko kupimy bilety, lecz także sprawdzimy aktualny rozkład pociągów i bieżące promocje.


Szukasz biletów na połączenia kolejowe do Białegostoku? Sprawdź ofertę PKP Intercity i wybierz się w podróż, dzięki której odkryjesz uroki Podlasia!