Strona główna Rozrywka Seriale, które pokochali Polacy

Seriale, które pokochali Polacy

738
PODZIEL SIĘ

Jak oglądamy seriale?

Na wstępie należy zaznaczyć, że popularność seriali przez lata jakoś szczególnie się nie zmieniła, ale zmieniło się to, w jaki sposób je oglądamy. Coraz więcej osób rezygnuje z telewizji, a seriale ogląda online. Wystarczy np. szybki internet światłowodowy i HBO GO w UPC – w ten sposób po pierwsze uzyskujemy dostęp do szybkiego internetu, a po drugie możemy oglądać HBO GO. Oczywiście w dalszym ciągu zdecydowana większość Polaków ogląda swoje ulubione seriale przed telewizorem.

Seriale, które zdobyły ogromną popularność

W Polsce emitowano wiele naszych rodzimych produkcji, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Poniżej przedstawiamy listę seriali, których tytuły powinny być znane zarówno starszym, jak i młodszym fanom tego typu produkcji.

  • Janosik – serial z 1974 roku, który w polskiej telewizji emitowano niezliczoną liczbę razy. Jego główny bohater to taki polski Robin Hood. Z tą różnicą, że Janosik był strażnikiem sprawiedliwości w Tatrach. Co ciekawe, sam serial oparty jest na prawdziwej historii Juraja Janosika. To opowieść zrealizowana z rozmachem i pełna humoru, ciesząca się ogromnym zainteresowaniem.
  • 13 posterunek – serial komediowy, który kręcono od 1997 do 2000 roku. Z pewnością wszyscy jego fani zapamiętali go m.in. z doskonałej roli Cezarego Pazury. Według wielu była to najlepsza kreacja w całej karierze tego artysty. Warto zauważyć, że w tym samym serialu grał nieżyjący już Marek Perepeczko, który wcielił się w postać wspomnianego Janosika. Akcja serialu odbywała się na posterunku policji, gdzie dochodziło do niestworzonych sytuacji.
  • Czterdziestolatek – serial kręcono w latach 70. XX wieku, a jego powtórki są w dalszym ciągu co jakiś czas emitowane w polskiej telewizji. Historia zaczyna się w dniu, w którym główny bohater serialu – inżynier Karwowski – kończy 40 lat. Dlaczego warto nawet teraz wrócić do chociażby wybranych odcinków serialu? Choćby po to, aby zobaczyć, jak wyglądała Polska w czasach socjalistycznych, i po to, by przekonać się, jak wyglądały absurdy tamtych czasów.
  • Kariera Nikodema Dyzmy – serial nakręcony w 1980 roku, który doczekał się nawet nowej, filmowej wersji, z Cezarym Pazurą w roli głównej. Nikodem Dyzma jest bezrobotnym urzędnikiem pocztowym, który przyjeżdża do Warszawy w poszukiwaniu pracy. Zupełnie przypadkowo ta wyjątkowa postać zaczyna robić karierę polityczną i pojawia się w wielkim świecie.
  • Stawka większa niż życie – kolejny serial, do którego stacje telewizyjne bardzo chętnie wracają. Dla wielu Polaków była to produkcja wyjątkowa. Opowiada o losach Hansa Klossa, któremu zlecono misję po stronie wroga. Kloss ostatecznie wykradnie tajemnice i plany III Rzeszy, ale oczywiście zanim do tego dojdzie, będzie musiał sobie poradzić z wieloma problemami.
  • Alternatywy 4 – serial opowiada perypetie rodziny zamieszkałej w Warszawie na Ursynowie, przy ulicy Alternatywy 4, w czasach PRL-u. Gospodarzem domu jest Stanisław Anioł, który stwarza lokatorom coraz więcej problemów, dlatego ci zaczynają się buntować przeciwko jego pomysłom. Oczywiście z czasem cała historia robi się coraz bardziej skomplikowana i dochodzi do wielu śmiesznych sytuacji.
  • Pitbull – serial kręcony w latach 2005–2008, cieszył się ogromnym zainteresowaniem, co oczywiście nie było przypadkowe. Znakomicie opowiedziane historie grup przestępczych, role policjantów i ogólnie całość dopracowana do tego stopnia, że możemy ten serial wskazać jako zdecydowanie najlepszy z polskich produkcji w tej kategorii tematycznej.

Polska serialami stoi

Polacy nie od wczoraj uwielbiają seriale. Powyżej wymieniliśmy dosłownie kilka pozycji, tymczasem możemy ich wskazać zdecydowanie więcej. Każda z popularnych stacji telewizyjnych ma własny serial emitowany od lat, np. Klan, Na Wspólnej czy Świat według Kiepskich. Stacje kręcą również seriale kilkunastoodcinkowe i trudno się spodziewać, żeby takie produkcje mogły w najbliższych latach stracić na popularności.

Unsplash

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here