708 total views, 3 views today

Odzież odpowiednia na zimę

Kurtki puchowe damskie w E-horyzont.pl to jeden z najlepszych rodzajów odzieży wierzchniej na chłodne, zimowe miesiące. Dzięki wypełnieniu puchem (gęsim, kaczym lub syntetycznym) są nie tylko odpowiednio ciepłe, lecz także lekkie, co znacząco podnosi komfort ich użytkowania. Wysoka izolacyjność termiczna, wytrzymałość mechaniczna i odporność na wiatr czyni je znakomitą podstawą zimowej garderoby, która jest podstawą dobrego wyposażenia podczas wędrówki, niezależnie który kolor szlaku wybierzesz. Przydadzą się nie tylko w szeroko pojętej turystyce i sportach zimowych, lecz także na co dzień. Nie zapominajmy przy tym, że ich wyjątkowa możliwość kompresji pozwoli nam zabrać je ze sobą na każdy zimowy wyjazd – z łatwością schowamy je do walizki lub plecaka. W kurtki puchowe damskie w E-horyzont.pl powinien zainwestować każdy – nie tylko miłośnicy zimowych wypadów w góry.

Zalety kurtek puchowych damskich w E-horyzont.pl

O zaletach kurtek puchowych można długo mówić – w końcu to odzież, która ma zapewnić nam komfort i ciepło podczas najbardziej wymagających pogodowo miesięcy. Kurtki puchowe damskie w E-horyzont.pl pochodzą od renomowanych producentów, którzy od lat wiodą prym w branży odzieży turystycznej. Sklep w swojej ofercie posiada produkty naprawdę wysokiej jakości, które zdadzą egzamin zarówno podczas górskich wędrówek, jak i jazdy na nartach. Dostępne modele pochodzą od marek, których nikomu nie trzeba przedstawiać. Jack Wolfskin, Black Diamond czy The North Face to renomowani producenci, których produkty wyróżniają się najwyższym stopniem wykonania.

Warto wiedzieć, że modele kurtek puchowych damskich, dostępne w sklepie internetowych E-horyzont, charakteryzują się:

 • wiatroszczelnym materiałem zewnętrznym o wyjątkowo dobrych właściwościach nienasiąkania wodą;
 • ekstremalnie ciepłym wypełnieniem puchowym, które zapewni ciału optymalną temperaturę nawet podczas niskich temperatur;
 • minimalną liczbą szwów, zapobiegającą powstawaniu mostków cieplnych;
 • ochronną sztuczną włókniną, która przyspiesza nagrzewanie się wypełnienia;
 • przepuszczającym materiałem wierzchnim, który zapewnia optymalny komfort nawet podczas intensywnej aktywności;
 • elastycznymi ściągaczami przy rękawach;
 • kieszonką na karnet narciarski;
 • odpinanym fartuchem śnieżnym.

Jak dbać o kurtki puchowe damskie?

Nie zapominajmy, że zakup dobrej jakościowo odzieży to jeszcze nie wszystko. Warto dowiedzieć się, jak dbać o kurtki puchowe damskie, aby służyły nam jak najdłużej. Odpowiednia pielęgnacja i konserwacja jest kluczowa dla zachowania prawidłowych właściwości puchu.

O czym zatem należy pamiętać? Przede wszystkim:

 • jeśli metka nie wskazuje inaczej, możemy prać kurtki puchowe damskie w pralce, ale jedynie w 30 stopniach. Zwróćmy uwagę na to, aby dodać jedynie małą ilość proszku i nie stosować płynu zmiękczającego, który mógłby negatywnie wpłynąć na włókna;
 • aby uniknąć zbijania się puchu, należy dodać do prania 2-3 piłeczki tenisowe;
 • w żadnym razie nie wolno suszyć kurtki puchowej damskiej w tradycyjny sposób! Należy rozłożyć ją na płasko i co jakiś czas obracać. Warto pamiętać o roztrzepaniu jej za każdym razem, co pomoże puchowi odpowiednio się ułożyć;
 • jeśli metka nie wskazuje inaczej, to nie powinniśmy czyścić tych kurtek chemicznie, nie namaczać i nie prać ręcznie, ponieważ może to prowadzić do zniszczenia puchu.

Szukasz kurtki na chłodniejsze miesiące? Zajrzyj do sklepu internetowego E-horyzont, gdzie znajdziesz szeroki wybór kurtek puchowych damskich od znanych producentów!