Strona główna Wydarzenia Projekt „Moja kobiecość” z polskimi gwiazdami!

Projekt „Moja kobiecość” z polskimi gwiazdami!

4106
PODZIEL SIĘ

„Moja kobiecość” to autorski projekt wymyślony i zrealizowany przez fotografa Michała Gromadę, do którego zostało zaproszonych 29 artystek. Każda z nich przedstawiła swoją definicję kobiecości, która następnie stała się inspiracją do wykonania sesji zdjęciowej i zaprezentowaniem tego pojęcia przed obiektywem. Pierwsze zdjęcia zostały wykonane w październiku 2016 roku, ostatnie w kwietniu tego roku. Za organizację wernisażu oraz wyprodukowanie wystawy odpowiada stowarzyszenie Youth Human Impact.

Wernisaż wystawy odbył się 7 maja 2018 w Warsaw Spire (Plac Europejski 1, Warszawa) na 38 piętrze. 

Różnorodność i prostota. Te dwa słowa cechują fotografie Gromady, które zostały pokazane podczas wystawy. Różnorodność, gdyż pojęcie kobiecości jest tak szerokie, że nie da się go ująć w jednej formie. Prostota, bo zdjęcia są pozbawione fotograficznych sztuczek i urozmaiceń. Wtedy jeszcze lepiej i pełniej widać na zdjęciach to, co jest najpiękniejsze – człowieka.

Ekspozycja fotografii jest połączona z cytatami zaczynającymi się od słów Kobiecość to dla mnie…, a zdanie dokończyły bohaterki wystawy.

Zobacz zdjęcia z wernisażu:

Całość składa się na jeden portret kobiecości. Szeroki, ale zapewne niepełny, gdyż jak zauważają twórcy, to pojęcie ma nieograniczone możliwości jego definiowania i dla każdej kobiety kobiecość oznacza coś innego. Jednak jest to obraz ważny i wiarygodny, ponieważ jest o kobietach i został pokazany przez kobiety.

 

Bohaterkami fotografii są:

Barbara Kurdej-Szatan, Daria Widawska, Anna Karczmarczyk, Katarzyna Dąbrowska, Monika Lewczuk, Marta Manowska, Agnieszka Kawiorska, Paulina Gałązka, Agnieszka Mrozińska, Eliza Rycembel, Anna Próchniak, Monika Mrozowska, Katarzyna Ucherska, Joanna Osyda, Maria Pawłowska, Anna Matysiak, Dorota Osińska, Aleksandra Radwan, Kamila Kamińska, Dominika Kryszczyńska, Sandra Staniszewska, Malwina Bielicka, Julia Konarska, Nicole Bogdanowicz, Zofia Domalik, Sylwia Przetak, Barbara Garstka, Weronika Jaskółka, Carmell.

 

Zdjęcia z projektu:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here