Strona główna Sztuka i muzyka PLOPP 4.0 – alfabet projektowania Oskara Zięty

PLOPP 4.0 – alfabet projektowania Oskara Zięty

1175
PODZIEL SIĘ
15 marca 2018 , goście Domoteki po raz pierwszy mogli obejrzeć wystawę „PLOPP 4.0. – Alfabet projektowania Oskara Zięty”. Otwarcie wystawy było okazją do spotkania z Oskarem Ziętą, zastanowienia się nad kwestiami ponadczasowości oraz ikoniczności w designie i architekturze, jak i do udziału w innych, ciekawych urodzinowych aktywnościach. 
kolekcja zieta prozessdesign

PLOPP czyli polski ludowy obiekt pompowany powietrzem, zaprojektowany przez Oskara Zietę i wyprodukowany w założonej przez niego fabryce, podbił serca i wyobraźnię ludzi w 2007 r. w Mediolanie, na największych targach designu. Zarówno forma stołka przypominająca nadmuchany stalowy balonik oraz technologia FiDU wzbudziły uznanie świata. Bardzo szybkoPlopp stał się ikoną designu i stołkiem przyszłości prezentowanym w 26 muzeach świata.

Wystawa „PLOPP 4.0 – alfabet projektowania” ma na celu pokazanie procesu i prac badawczych w technologii FIDU, które prowadzą nie tylko do tworzenia unikatowego designu lecz również projektowania przyszłości. PLOPP jest kwintesencją tego procesu określanego przez artystę jako projektowanie „bottom-up”. Na wystawie zobaczymy ponad 20 prototypowych wcieleń znanego stołka, ukazujących  proces poszukiwania najbardziej optymalnej formy.

Wystawę będziemy mogli podziwiać do 31 maja, w Domotece (ul.Malborska 41)
Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here