Strona główna Wydarzenia Łukasz Stokowski twórcą obrazu na pokaz Dawida Wolińskiego

Łukasz Stokowski twórcą obrazu na pokaz Dawida Wolińskiego

1813
PODZIEL SIĘ
Łukasz Stokowski twórcą obrazu na pokaz Dawida Wolińskiego 4
Łukasz Stokowski twórcą obrazu na pokaz Dawida Wolińskiego / fot. MW Media / Portal Gwiazd

„Shadow II” to dzieło, które jest efektem współpracy Łukasza Stokowskiego przy jubileuszowym pokazie Dawida Wolińskiego, do której projektant zaprosił artystę. Jest to spektakularny, stalowy obraz przestrzenny, o imponujących wymiarach 4 x 4 m. Jego nieregularne kształty powodują, że jednocześnie połyskuje i wpada w głęboki mat, sprawiając wrażenie nieustającej gry światła i cienia. Od 2 czerwca obraz jest eksponowany w autorskiej galerii artysty Stokowski Gallery przy ul. Klimczaka 13 w Warszawie, a docelowo trafi do jednego z obiektów największej sieci kin w Polsce Helios S. A.

Łukasz Stokowski – malarz i rzeźbiarz urodzony w 1983 roku w Warszawie.
O sobie mówi: trendsetter, outsider, ryzykant, wrażliwy abstrakcjonista.

Zaczął tworzyć w 2008 roku, ale obraz jako środek wyrazu zastępujący słowa, towarzyszy mu od dziecka. Efektywnie i bez ograniczeń łączy sztukę i design. W czerwcu 2016 roku zaprezentował wraz z globalną marką Infiniti Abstract Car by Łukasz Stokowski. W marcu 2017 we współpracy z marką SMEG po raz kolejny połączył sztukę i design, jako pierwszy Polski artysta stworzył limitowaną edycję SMEG Fab by Łukasz Stokowski Limited Edition. Prelegent podczas 4 Design Days w temacie Architektura to sztuka – rola sztuki w przestrzeni publicznej. Wraz z podążaniem w kierunku malarstwa abstrakcyjnego i dużych formatów, które stały się jego znakiem rozpoznawczym, postanowił znaleźć dla swoich prac odpowiednią ekspozycję. Rok temu zdecydował się na otwarcie warsztatu i autorskiej galerii na warszawskim Wilanowie. Utrzymana w surowym i industrialnym klimacie, stanowi pożądany kontrast na tle przepełnionych barwami prac. Aktualnie znajduje się pod silnym wpływem stali jako tworzywa artystycznego.

„ Łamię zasady, bo dla mnie sztuka nie ma ograniczeń, a proces twórczy jest nieprzewidywalny 🙂 Moim celem i największym spełnieniem jest przekazać ludziom siłę, energię i pozytywne emocje.
Bo jestem szczęśliwym człowiekiem ! ”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here