437 total views, 1 views today

Prawdopodobnie już wiesz, że podnoszenie ciężarów sprawia, że ​​jesteś silniejszy. Ale wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, że trening siłowy ma znacznie więcej zalet dla ciała i umysłu.

Poznaj zalety podnoszenia ciężarów, które pomogą Ci w końcu pozbyć się wymówek.

Twój metabolizm przyśpiesza

Posiadanie rozbudowanych mięśni zmienia ciało w maszynę do spalania tłuszczu. Innymi słowy, im więcej i częściej wykonujesz trening siłowy, tym więcej kalorii i tłuszczów spalasz, nawet gdy siedzisz po prostu oglądając Netflixa lub przykleiłeś się do biurka.

Chronisz swoje kości

Chcesz pozostać aktywnym i wolnym od kontuzji przez całe życie? Trening siłowy jest tutaj niezbędnym. Coraz więcej badań pokazuje, że ćwiczenia z ciężarami zmniejszają ryzyko osteoporozy i możliwych złamań w linii prostej.

fot. Jarosław Antoniak / Portal Gwiazd

Twój sen może się poprawić

Trening siłowy jest naturalnym lekarstwem na problemy ze snem. Jedno małe badanie z Journal of Exercise Physiology Online wykazało, że osoby starsze, które ćwiczyły trening wytrzymałościowy o umiarkowanej intensywności przez 12 tygodni, miały lepszą jakość snu w porównaniu ze starszymi osobami, które pozostawały nieaktywne przez okres sześciu miesięcy.

Pozostaniesz bystry

Zwiększenie siły mięśni może poprawić funkcjonowanie mózgu. W rzeczywistości badania wykonane na osobach starszych wykazały, że uprawianie treningu siłowego może poprawić funkcje poznawcze w czasie.

Przestajesz  się stresować

Trening siłowy może być idealnym wyjściem dla osób narażonych na stres. Czas, jaki spędzamy na podnoszenie ciężarów, jest najlepszym środkiem odstresowującym. Skupiamy swoją uwagę na ciężarkach, a potężne ruchy i wysiłek pozwalają naprawdę uwolnić się fizycznie i emocjonalnie.