Strona główna Moda Wywiad z młodym, polskim projektantem Bartoszem Pilawskim!

Wywiad z młodym, polskim projektantem Bartoszem Pilawskim!

2673
PODZIEL SIĘ

Od pokazu mody w Zakopanem z Natalia Siwiec, aż po Bangkok! Czym jeszcze zaskoczy Bartosz Pilawski?

Jak Ci się pracowało z Natalią Siwiec?

To była fantastyczna współpraca, akurat w Zakopanem mieliśmy wspólnych partnerów markę Carinii oraz Cybex. To było nasze wspólne show. Z Natalią jestem w stałym kontakcie. Widzimy się 14 marca w Szczecinie bo mamy wspólny event.

Dlaczego właśnie projektowanie mody?

Właściwie od dziecka interesowałem się modą. Kiedyś miałem styczność z gastronomią, dziś pozostałą już tylko moda. Już jako sześciolatka interesowała mnie szafa mojej mamy, te sukienki i wywieszanie ciuchów w całym pokoju. To musiało tak się skończyć, we mnie moda siedziała od dziecka i siedzi do dziś.

Kto ze świata mody Cię inspiruje?

Na pewno Donatella Versace to jest ikona zarówno zawodowo i prywatnie. Jej silny charakter, bo nigdy się nie poddaje i nie przyjmuje do siebie negatywnych komentarzy.

Masz niejeden pokaz mody za sobą. Powiedz czy trudno jest zorganizować pokaz mody?

Organizacja to ogromna ilość pracy oraz pomoc ludzi z zewnątrz – jak partnerzy, wizażyści itp. Na pewno są to noce i dni nieprzespane.

Który pokaz był dla Ciebie najważniejszy ?

Pokaz Radia Kolor w październiku, gdzie udało mi się wygrać wszystkie nagrody które były przewidziane dla osób wystawiających. To był mój pierwszy debiutancki pokaz mody, było 6 sylwetek w tym jedna inspirowana deweloperem. To był pierwszy krok, mój moment kiedy wkroczyłem w świat mody.

Dla kogo jest marka Pilawski ?

Marka Pilawski jest dla kobiety, która jest świadoma mody oraz nie bojąca się wyrazić form, faktur. Tworzę również kolekcję dla mężczyzn lubiących się wyróżniać i nosić coś co jest nietuzinkowe.

Co szykuje się w Twoim życiu zawodowym?

Właśnie przygotowuję pokaz mody swojej najnowszej kolekcji w Azji. 40-piętro ogromny taras, inspiracja kwiatowa to wszystko w otwierającym się klubie w Bangkoku. Następny pokaz  Sen Nocy Letniej 21 czerwca w Polsce. Będzie to połączenie z akcją charytatywną, gdzie cała kwota będzie przekazana na fundację wspierającą młodych artystów.

O czym marzy młody projektant i czego możemy Ci życzyć?

Możecie życzyć mi aby jak najwięcej ludzi chodziło w moich kolekcjach. Pokazy, pokazami ale widzieć ludzi na ulicy w moich projektach to jest to.

Zobacz także: Pokaz Łukasza Jemioła sezon wiosna/lato 2018!

Tekst: Marta Rodzik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here