1,425 total views, 9 views today

W ramach licytacji i loterii fantowej Stowarzyszenie Małe Rzeczy zebrało 24.150 złotych.

18 października w Hotelu Bulwar w Toruniu odbyła się trzecia edycja balu dobroczynnego organizowanego przez inowrocławskie Stowarzyszenie Małe Rzeczy. Tegoroczną galę poprowadził Jarosław Jakimowicz. Gwiazdą muzyczną wieczoru była Olga Bończyk i debiutująca wokalistka z Gruzji, Ledy Mikeladze.

Bal charytatywny cieszy się coraz szerszym zainteresowaniem i przyciąga nowych gości. „Cieszę się, że ludzie nie są obojętni. Od ostatniego balu, zrealizowaliśmy liczne działania w celu zwalczania nierówności spowodowanych wykluczeniem społecznym. Bieżące inicjatywy i nasz długofalowy cel, nie byłyby możliwe bez wsparcia nowych i dobrze zaprzyjaźnionych już sympatyków” – podkreśla Małgorzata Sirko, założycielka stowarzyszenia.

Zebrane w trakcie wydarzenia środki, z każdym rokiem przybliżają organizację do osiągnięcia zamierzonego celu, jakim jest budowa przyjaznego domu chronionego dla osób wykluczonych społecznie, integrującego samotne matki i seniorów. Jest to pierwsze takie przedsięwzięcie w Polsce.

Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się vouchery na kolacje do pierwszorzędnych restauracji w Toruniu m.in. do Szeroka No. 9, Jan Olbracht Browar Staromiejski czy restauracji w Hotelu Bulwar. W trakcie wydarzenia swoją pierwszą promocję miała autobiografia Jarosława Jakimowicza, którą autor przekazał na licytację. Najcenniejszym przedmiotem okazał się jednak obraz autorstwa Alexis Hernandez Diaz, wylicytowany na kwotę 7.000 zł.

W loterii fantowej można było wylosować atrakcyjne upominki podarowane przez sponsorów oraz darczyńców wydarzenia, w tym karty podarunkowe od Centrum Handlowego Toruń Plaza, książki od Drukarni Pozkal, zestawy kosmetyków do pielęgnacji włosów, ciała od Drogerii Douglas w Toruń Plaza, inowrocławskiego Salonu Fryzjerskiego HD, Mydlarni u Franciszka i inne wyjątkowe pamiątki.

scena z: Jarosław Jakimowicz, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA