Strona główna Rozrywka Anna Prus w polskiej wersji filmu Dywizjon 303

Anna Prus w polskiej wersji filmu Dywizjon 303

1338
PODZIEL SIĘ

Anna Prus wraca na wielki ekran z hitowym filmem. Już pod koniec sierpnia zobaczymy aktorkę w polskiej wersji filmu Dywizjon 303. To opowieść o polskich lotnikach, którzy uczestniczyli w obronie Wielkiej Brytanii. Ania wciela się w postać Jagody Kochan – pilotki i córki inżyniera silników lotniczych.

Jej bohaterka to twarda dziewczyna o silnym charakterze, mocno stąpająca po ziemi. Jest wielką miłością pilota Jana Zumacha, którego gra Maciej Zakościelny. Oprócz  nich w filmie zobaczymy m.in. Piotra Adamczyka, Jana Wieczorkowskiego, Antka Królikowskiego czy Marcina Kwaśnego. Prus sławę zyskała dzięki filmom: „Wojna polsko-ruska” czy „Pitbull”. Ania jest popularna nie tylko w kraju, ale również w Rosji, gdzie zagrała w wojennej produkcji „Jedynka”, która dostała wiele nagród. Ona sama dostała dwie statuetki dla najlepszej aktorki na rosyjskich festiwalach.

O czym jest Dywizjon 303?

To prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę – Dywizjon 303, który nie ma sobie równych.

Premiera filmu już 31 sierpnia!

Zdjęcia: Piotr Fotek/filmmedia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here