1,101 total views, 18 views today

Kawa jest jednym z napojów, który budzi więcej kontrowersji. Stała się rodzajem niezbędnej benzyny, bez której wiele osób nie jest w stanie rozpocząć dnia. Najczęściej największym problemem nie jest to ile kawy pijemy dziennie, ale kiedy i jak ją pijemy. Dlatego coraz więcej osób zmienia nawyki i pije herbatę.

Korzyści z herbaty

1. Odśwież i ugaś pragnienie

Niewiele osób prosi w kawiarni o kawę i szklankę wody a kawa zwiększa uczucie pragnienia. Zimna herbata to nie tylko doskonały napój do walki z upałem, ale także usuwa nasze pragnienie i zapobiega odwodnieniu .Najbardziej orzeźwiające herbaty to te, które zawierają miętę, cytrusy lub czerwone owoce. 

2. Pomaga zachować piękną i nawilżoną skórę

Herbata jest idealnym sposobem, aby pomóc nam pić więcej wody każdego dnia . Wypijając szklankę mrożonej herbaty bez cukru, robimy naszemu ciału ogromną przysługę, ponieważ herbata jest pełna przeciwutleniaczy. Przeciwutleniacze doskonale ograniczają przedwczesne starzenie się, a także są niezwykle dobre dla skóry.

3.Jest dobra na trawienie

Niektóre zimne herbaty, takie jak zielona herbata z cytryną, stymulują krążenie dzięki właściwościom przeciwutleniającym,które przyczyniają się do lepszego trawienia pokarmu.Ponadto olejki eteryczne obecne w zielonej herbacie zwiększają przepływ soków żołądkowych, co ułatwia trawienie. 

 

4. Pomóż spalać kalorie

Zielone herbaty mają działanie przyspieszające metabolizm, powodujące spalanie większej liczby kalorii w tym samym czasie.

5. Usprawnia umysł

Mrożona herbata jest potężnym przyjacielem mózgu, ponieważ sprawia , że nasza aktywność umysłowa jest bardziej zwinna , a także pomaga zachować zdrowie naszego układu nerwowego.

 

6. Dostarcza witamin

Mrożona herbata dostarcza nam ważnych składników odżywczych, takich jak witamina B, C i D , a także minerałów, takich jak potas, magnez, niacyna lub kwas foliowy, które pomogą nam poprawić nasze zdrowie na różnych poziomach. Zimna herbata tropikalna to dobra opcja, która gromadzi te składniki odżywcze i minerały dzięki owocom takim jak pomarańcza, czerwone owoce, kokos lub ananas. 

7. Dostarcza zero kalorii

Ilekroć zażywasz go bez cukru.