498 total views, 1 views today

Wszyscy chcemy dobrze przespanej nocy. Mimo, że jest wiele wskazówek, jak to zrobić , okazuje się, że jest jedno proste rozwiązanie: rozebrać się.

Spać nago ma wiele zalet m.in. pomaga regulować temperaturę ciała, prowadzi do większego szczęścia w związku…To tylko niektóre z korzyści spania nago. Poznaj więcej!

Uzyskasz głębszy sen

Istnieją dowody na to, że niska temperatura ciała sprzyja lepszemu snu. Ponadto badanie przeprowadzone w badaniu Sleep Medicine Reviews wykazało, że podwyższone temperatury  utrudniają zasypianie i utrzymanie snu. Podczas gdy było wiele technologicznych ulepszeń, które pomagają obniżyć temperaturę ciała w chłodnych prześcieradłach , specjalnie zaprojektowanych wentylatorach, nawet w poduszkach chłodzących spanie nago jest bardziej opłacalną opcją, która zapewnia lepszy sen w nocy. 

Zmniejszysz ryzyko udaru i zawału serca

Śpiąc nago pomagasz ci łatwo odpocząć, można to uznać za lek zapobiegawczy. Jeśli nie osiągasz wysokiej jakości snu, badania pokazują, że jesteś na wyższym ryzyku komplikacji zdrowotnych. Badanie z 2010 r. wykazało, że osoby, które mają mniej niż sześć godzin snu na dobę, są bardziej narażone na cukrzycę typu 2 i choroby serca powiązano również bezsenność z udarem mózgu i zawałem serca. Więc tak, korzyści płynące ze spania nago mogą również poprawić twoje długoterminowe zdrowie.

fot. Unsplash

 Spanie nago może poprawić twoje życie seksualne

Spanie nago może prowadzić do większego poczucia więzi poprzez kontakt między skórą. Kontakt ze skórą powoduje uwolnienie hormonu oksytocyny, co zwiększa poczucie zaufania i może prowadzić do pobudzenia.

Może obniżyć ciśnienie krwi

Badania sugerują, że kobiety przed menopauzą, których poziom oksytocyny zwiększał się poprzez kontakt fizyczny z partnerami, miały niższe spoczynkowe tętno i ciśnienie krwi. Innymi słowy, porzucenie ubrania pozwala na pełny kontakt fizyczny, czego rezultatem jest rodzaj przytulnego programu wellness.

Spanie nago jest lepsze dla Twojej skóry

Skóra jest największym narządem twojego ciała i potrzebuje tlenu. Dodatkowo, śpiący nago zwiększa przepływ powietrza do narządów intymnych, co może pomóc w zapobieganiu infekcjom drożdżakowym.